Akbank afet bölgesi üzere desteklerini sürdürüyor

Akbank, hareket felaketinin aşılması, bölgenin esasen kalkınması ve yaşamların baştan kurulması üzere çalışmalarına bitmeme ediyor. İlk günden itibaren arkalama seferberliğini sürdüren vezneci, sarsıntı bölgesinde temelli çözümlerin hayata geçmesi üzere yaptığı 650 milyon TL katkıya katma adına, kıyamet bölgesindeki müşterileri amacıyla 10 bilyon TL değerinde ayrımsız finansman desteği sunuyor.

Akbank, Kahramanmaraş ve çevre illerde meydana gelen deprem felaketinin aşılması için çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda istinas, barınma, gıda ve giyinme kabilinden anne ihtiyaçların karşılanması amacıyla müteharrik banka, ayrımsız zamanda sarsıntı bölgesinde mihman çözümlerin hayata geçmesi için 650 milyon TL’lik destekte bulundu. Vezneci, bölgedeki finansal ihtiyaçlar doğrultusunda aldığı önlemlere ilave adına, depremden etkilenen müşterilerine 10 bilyon TL’lik finansman desteği sağlıyor. Akbank’ın açıkladığı mali bindi paketi kredi ve yüreklilik kartı borç tecil, ücretsiz amal, ödül ödemelerinde taksitlendirme gibi birçok finansal kolaylığı içeriyor.

Kredi ve itimat kartı borçları üzere faizsiz erteleme

Akbank, depremin etkilerinin en çok hissedildiği Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş, Malatya, Osmaniye illeri ile İslahiye ve Nurdağı ilçelerindeki ferdî ve hakiki şahıs ticari müşterileri için mevcut cesaret ve anaç borçlarını, taksitlerini ve gayrinakdi kredi komisyonlarını 31 Ağustos 2023 tarihine kadar, temas arzu aranmaksızın 6 ay faizsiz yerine erteliyor.

Depremden etkilenen Adana, Gaziantep, Diyarbakır, Şanlıurfa, Kilis ve Elazığ illerindeki bireysel ve hakiki şahıs ticari müşterilerine üstelik ilgili ödemeleri her istek aranmaksızın 1 kamer faizsiz adına tehir imkanı sunuyor. Vezneci hukuksal müşterilerinin erteleme taleplerini ise azrail talebi özelinde değerlendirmeye alıyor.

Depremde yaşamını yitiren müşterilerinin borçlarını siliyor

Akbank, yaşanan üzücü felakette memat fail ferdî ve gerçek kişi ticari işletme müşterilerinin emniyet ve cesaret kartı borçlarını siliyor.

Ücretsiz muamele ve hizmet imkanı

Akbank; Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş, Malatya, Osmaniye illeri ile İslahiye ve Nurdağı ilçelerindeki ferdî ve gerçek kişi ticari pres müşterileri üzere ücretsiz muamele ve hizmet imkanı da sağlıyor. Bu kapsamda; 31 Ağustos 2023 tarihine kadar, Akbank müşterilerinin yer sarsıntısı bölgesindeki şubelerindeki hesaplarından gerçekleştirecekleri devretme, EFT, Swift işlemlerinden ve bu şubelerdeki hesaplara yapılan devretme işlemlerinden ücret alınmıyor.

2023 yılı boyunca Akbank bireysel ve ticari kredi kartı ücretleri tahsil edilmiyor.

Akbank müşterilerinin, depremden sunu çok etkilenen illerde kullanıma akla yatkın olan Akbank ATM’leri dışındaki gayrı vezneci ATM’lerinden yapacakları işlemlerden, Akbank ATM’lerinden yapacakları kartsız servet yatırma ve sınır üst mal çekme işlemlerinden 31 Ağustos 2023 tarihine kadar ücret alınmayacak.

Çek ve burhan işlemlerinden 31 Ağustos 2023 tarihine kadar ecir alınmıyor.

Afette POS cihazı uymazlık gören yahut kaybolan Akbanklı iş yerlerinden her tahsilat ücreti alınmıyor, 2023 yılı boyunca POS kullanma ücreti tahsil edilmiyor.

Bağış ödemelerine faizsiz 6 taksit imkanı

Akbank, 28 Gücük Ay 2023 tarihine kadar, Akbank cesaret kartlarıyla afad.gov.tr, ahbap.org, akutvakfi.org.tr ve kizilay.org.tr’ye yapılan bağışlar için ücretsiz ve faizsiz olarak 6 taksit taksit ifa imkanı sunuyor.

Bankanın bölgeye yardımları bitmeme ediyor

Banka, bankacılık ihtiyaçları üzere hayata geçirdiği mali kolaylıkların yanı sıra, barınma, istinas ve beslenme kabil öncelikli ihtiyaçlar üzere de ilgili kurumların koordinasyonuyla yaşam konteyneri, elektrik üreteci, ısıtıcı, yatak, battaniye, erzak kabil malzemeleri bölgeye sevk etti. Bu süreçte vezneci çalışanlarının fahri destekleriyle hazırlanan arkalama paketlerini da bölgedeki depremzedelerle buluşturdu.

Akbank’ın bindi paketi ile ilgili detaylı bilgiye akbank.com/tr-tr/genel/Sayfalar/zelzele-sonrasi-bilgilendirme.aspx adresinden ulaşılabilecek. – İSTANBUL

Share: