AİÇÜ Rektörü Prof. Dr. Felaket madalya kazanan sporcuları kutladı

Balkı İbrahim Çeçen Üniversitesi (AİÇÜ) Rektörü Prof. Dr. Abdulhalik Karabulut, Konya’da düzenlenen Para Yüzme Şampiyonası’nda 4 altın, 2 gümüş ve 1 tunç madalya kazanan Sağlık, Kültür ve Spor Kulübü sporcularını kutladı.

Konya’da 6-7 Meyan 2022 tarihinde düzenlenen 65 kulüp ve 195 sporcunun meydan aldığı Dünyalık Yüzme Şampiyonası’na AİÇÜ Keyif, Firez ve Spor Kulübü 5 sportmen ile katıldı. AİÇÜ Spor Bilimleri Fakültesinden Doç. Dr. Baykal Karataş ve Pakt Antrenörü Ömer Karakol antrenörlüğünde şampiyonaya hazırlanan sporcular başıboş, sırtüstü, kurbağalama, kelebek ve ferdi elinin körü kategorilerinde yarıştı. Kulüp sporcuları 4 altın, 2 sim ve 1 tunç madalya kazanarak şampiyonayı tamamlarken, pakt sporcularından Yusuf İncekaya milli takıma çağırma edildi.

Şampiyonada dereceye giren sporcuları ve aileleri ile birlikte Keyif, Firez ve Spor Ofis Başkanı M. Fatih Karaoğlan’ı makamında kabul fail Prof. Dr. Karabulut Balkı’nın sportmen enfrastrüktür zenginliğine eş olduğunu söyledi ve öğrencilerin Üniversitemizi ve ülkemizi ulusal ve arsıulusal şampiyonalarda başarıyla hile etmelerinden kıran kurum duyduğunu belirtti. Prof. Dr. Felaket, öğrencilere ve spora verilen destekle öğrencilerin başarılarının daim olmasını sağlamayı hedeflediklerini tabir etti. – AĞRI

Share: