Afyonkarahisar’da zabıta ekipleri evcil ve zincir marketleri denetledi

Afyonkarahisar’bile polis ekiplerince evcil ve zincir marketlerdeki denetimlerde sergen ve sandık fiyatları kontrol edildi.

Afyonkarahisar Belediyesinden yapılan yazılmış açıklamada, Zabıta Müdürlüğü ekiplerinin kentte zindelik gösteren evcil ve zincir marketlere müteveccih denetleme gerçekleştirdiği belirtildi.

Ekiplerin, denetim yaptığı marketlerde sergen ve kasadaki etiket fiyatlarını karşılaştırdığı, depolarda stoklanmış yayın bulunup bulunmadığını kontrol ettiği kaydedildi.

Ürünlerin serencam kullanma tarihi ve gramajını kontrol fail, hıfzıssıhha, hareket yeri küşat ve düzentileme ruhsatı olup olmadığını denetleyen ekiplerin, tuttuğu raporların Tecim İl Müdürlüğüne gönderildiği bildirildi.

Açıklamada ifadesine yer sunulan Zabıta Müdürü Taner Polat, Afyonkarahisar Şehremini Mehmet Zeybek’in talimatlarıyla denetimler gerçekleştirdiklerini belirtti.

Kendilerine sunulan izin ve etki çerçevesinde herhangi bir hafta evcil ve zincir marketlerde denetim gerçekleştirdiklerini aktaran Çelik, “Ekiplerimiz sonsuz sahada. Bu konuda üzerimize sakıt sorumluluğu esbak olduğu üzere zaman de yarın dahi yapmaya bitmeme edeceğiz. Tek ruhsatsız hisse senedi yerinin açılışına izin vermiyoruz. Vatandaşlarımız gördükleri usulsüzlükleri belediyemizin çözüm merkezine ya dahi Alo 175’e iletebilir.” ifadelerini kullandı.

Share: