Zeynep Bastık’tan göçük altında şarkısını itaat etmek isteyen taze kıza manidar müzaheret: Eğitim hayatında maddesel olarak yanındayım

Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7.7 ve 7.6 şiddetindeki depremler 10 ilimizde korkulu yıkımlara bozukluk oldu. Binlerce vatandaşın hayatını kaybettiği depremlerde kontrol ve kurtarma çalışmaları ise devam ediyor. Antalya Büyükşehir İtfaiyesi Kontrol Istirdat Ekibi, Kahramanmaraş Bahçelievler Mahallesi’nde 15 yaşındaki Ayfer’i çökme altından salim adına kurtardı.

ZEYNEP BASTIK’IN ŞARKISINI DİNLEMEK İSTEDİ

10 saat süren istirdat sırasında itfaiye aracı erleri bilincini belirgin tutmak için daima kendisine tendürüst kızla konuşarak, sorular sordu. Ayfer, Zeynep Bastık’ın “Gül beyaz gül” ünlü şarkısını itaat etmek istedi, dondurmayı özlediğini söyledi. Antalya Büyükşehir İtfaiye erleri, genç kıza çökertme telefonundan açtıkları şarkıyı dinletti ve konuşa konuşa enkazdan sağ salim çıkardı.

ZEYNEP BASTIK: EĞİTİM HAYATLARI BOYUNCA YANINDA OLACAĞIM

Depremin 99’uncu saatinde kurtulan Ayfer’in görüntüsünü izleyen hanende Zeynep Bastık ise sosyal medya hesabından bire bir paylaşım yaptı. Zihayat kızın videosunu yayınlayan hanende, “Ayfer’e ve kız kardeşine ulaştık. Ailesini, yakınlarını kaybettiğini öğrendik. Çokça haddinden fazla üzgünüm… Sunma güdük sürede tıpkısı araya geleceğiz Ayfer’le O nağme, dinleti hangi isterse… Kız kardeşleriyle alay malay terbiye hayatları süresince maddesel manevi yanlarında olacağıma hezel veriyorum. Ayfer sayende tarifsiz duygular içindeyim. Sana ve kardeşine sarılmak üzere dönüş sayacağım” dedi.

Share: