Zelzele korkusu toprak kayması tetikledi! Vatandaşlar yönünü Kırıkkale’ye çevirdi

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından Marmara bölgesinde ve özellikle İstanbul’da gerçekleşmesi beklenen depremin baştan gündeme gelmesiyle, vatandaşlar daha sakıncasız şehirlere barhana etmeye başladı.

ROTA OLUŞTURULDU: KIRIKKALE

Türkiye’nin güvenli ve ekonomi açısından üstelik yaşanabilir şehirlerinden biri olan Kırıkkale’ye gelen vatandaşlar, aile ve arsa arayışına girdi. Hele İstanbul’üstelik zinde EYT’li vatandaşlar de mega kentten rotasını Kırıkkale’ye çevirdi. Emlakçı Neslihan Veske, yaptığı açıklamada, 120 metrekarelik dairenin mahiye kira ücretinin bin 500 ila 5 bin liralık beyninde değiştiğini söyledi.

“SÜLALE VE ARSA ARAYIŞINA GİRDİLER”

Zelzele riskinin bulunduğu şehirlerden Kırıkkale’ye gelen vatandaşların aile arayışına girdiğini rapor fail Veske, “6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından hareket riski efdal olan şehirlerde zihayat vatandaşlar hem soylu erki hem de hareket açısından güvenli olan Kırıkkale’yi tercih ediyor. Alelhusus kırık hattının bulunduğu şehirlerde aktif vatandaşlar Kırıkkale ve ilçelerinde ocak ve arsa arayışına girdi. Taleplerini de bizlere ilettiler. Bizlerde depremzede vatandaşlara lüzumlu destekleri sağlamaya çalışıyoruz” diye niteleyerek konuştu.

“VATANDAŞLAR ROTASINI KIRIKKALE’YE ÇEVİRDİ”

İstanbul’daki kira artışlarının üstelik EYT’li ve tekaüt vatandaşları Kırıkkale’ye yönlendirdiğini tamlayan Veske, “Bir Nice EYT’den yararlanan vatandaşlarımızda memleketi Kırıkkale’ye rotasını çevirdi. Kırıkkale’dahi sayı farkı 120 metrekare benzeri dairenin kirası bin 500 liradan başlayıp 5 bin liraya büyüklüğünde de çıkabiliyor” dedi.

Share: