Zedelenmek edilen Soner Çam, Yengi Partisi lideri Ümit Özdağ’ı yolsuzlukla suçladı: Fırka üzere toplanan paraları öz hesabına geçirdi

Yengi Partisi’nin Kurucular Oturmuş Toplantısı sonrasında fırka içindeki muhaliflerden Soner Çam ve Aheste Davarcı darp edilmişti. Soner Çam, 25 Ilkgüz’dahi gerçekleşen olayda, saldırganları Ümit Özdağ’ın azmettirdiğini müstakbel sürmüştü. Eskişehir’birlikte yaptığı matbuat açıklamasında gerçekleştirilen saldırının nedenine değinen Çam, fırka gönüllülerinin yaptığı bağışların ayrımsız kısmının Galebe Partisi’ne değil, kişilere aktarıldığını, bu vaka tarafınca ortaya çıkarılınca söz konusu linç girişiminin gerçekleştirildiğini istikbal sürdü.

“BAĞIŞLARIN PARTİYE DEĞİL YEMEDEN IÇMEDEN ŞAHSINA VERİLMESİNİ İSTEDİ”

Ümit Özdağ’ın sığınmacıları kulp eden aynı ‘provokatör’ olduğunu belirten Çam, “Ego partinin ihtiyaçlarını giderdiğim ayrımsız dönemde, Yengi Partisi Umumi Başkanı Ümit Özdağ bundan sonra yapacağım bağışların partiye aracısız evet üstelik dolaylı yollar ile değil birlikte, takkadak şahsına verilmesini istedi. Bununla ilgili şahsımı ifham etmek üzere aynı birçok gerekçe saydı. Öğür kurulmadan ilk Ayyıldız Hareketi sürecinde parti kurulması amacıyla benden birkaç yol dünyalık istedi. Bana mal cem yetkisi da verdi. Ben üstelik kendisinin şahsi banka yerine parayı gönderdim. İlerleyen süreçte partide benim gibi bir nice arkadaştan servet aldığını öğrenince durumdan şüphelenip, öğür muhasebesinde verdiğim paraların karşılığını bulmaya çalıştım. Bire Bir müddet araştırmalarda bulunduktan bilahare bizlerden ve tanımadığımız bir nice kişiden topladığı, paraların fırka kayıtlarına girmediğine şahit oldum. İşte seçme şey böyle başladı. Durumu namına ilettim, erkân bir şekilde konuşmaya öğrenmeye çalıştım. Akabinde benden aldığı paraları evet iade etmesini evet bile genel merkeze aktarmasını, partiye kullanması gerektiğini söyledim. Ancak rastgele defasında kendisi konuşmayı ya kesti ya de yarar olmadığını söyledi ve devamında bana karşı agresif tutumlar geliştirmeye başladı” ifadelerini kullandı.

“ŞAHSIM VE ARKADAŞM 20 KİŞİ TARAFINDAN ZEDELENMEK EDİLDİ”

Konuşmasının böylecene şahsına ve arkadaşlarına planlı saldırıya değinen Çam, kısaca 20 kişilik parti grubu vasıtasıyla darp edildiğini söyledi. Çocuğu yaşındaki kimseler yoluyla darp edilmenin onurunu kırdığını vurgulayan Çam, “Basına da yansıdığı amacıyla, 25 Eylül Münasebet haset Yengi Partisi Kurucular Kurulu Üyesi olarak katıldığım toplantıda, şahsım ve arkadaşlarıma toplumumuzca kabul edilemez, Türk anane ve göreneklerini ayaklar altına alan tıpkı çevik düzenlendi. Bu saldırıda şahsım ve savaş arkadaşım, kestirmece 20 kişilik parti grubu yoluyla zedelenmek edildi, çocuğum yaşındaki kimseler yoluyla onurum uyarlanmak istendi. Tıpkı dönem bulunmaz eşim ve evlatlarım toplumsal medyadan bana yapılan akın görüntülerine şahit reşit, ruh dünyalarında iri aynı manevi yıkım yaşamışlardır. Daha bir nebzecik olan kız evladımın etrafında olup biten konuşmalara şahit olup, eve döndüğümde ağlayarak bana sarılması, yüreğimde ve zihnimde tarif edilemez bire bir tartı yaşamama amil olmuştur” diye konuştu.Share: