Yunanistan’da tren kazasında can kaybı 43’e yükseldi

Yunanistan’ın Larissa kenti doğruca meydana mevrut şimendifer kazasında duygusal kaybı 43’e yükseldi, çorlu sayısı ise 72 namına açıklandı.

Yunan medyası, Larissa kentinde yük treni ve bulaşıcı treninin çarpışmasıyla meydana gelen kazada 43 kişinin hayatını kaybettiğini duyurdu. Palikarya itfaiyesi ise dertli sayısının 72 olduğunu, 15 kişinin taburcu edildiğini, 6’sının ise kırıcı bakımda olduğunu bildirdi. Atina’dan Selanik’e defa işleyen palyatif treninde 350 kişinin bulunduğu, yolcuların iri çoğunluğunun Apokries Karnavalı’ndan dönen öğrenciler olduğu aktarıldı.

“TARİFİ BENZER SIFIR BİR TRAJEDİ”Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis toplumsal medya hesabından kazaya ilişik yaptığı paylaşımda, “Bugün devlet yerine yaşadıklarımız haddinden fazla el. Tarifi türlü sifir tıpkı trajediden bahsediyoruz. Düşüncelerimiz her şeyden önce kurbanların yakınlarıyla. Kendilerine başsağlığı diliyorum. Şimdi bize düşen görev yaralıları tashih etmek ve yanlarında olmaktır. artık güvence edebileceğim aynı özdek var; bu trajedinin nedenlerini bulacağız ve tıpkısı elan asla olmaması için elimizden mevrut seçme şeyi yapacağız” dedi.İSTASYON ŞEFİ GÖZALTINA ALINDI

Yunan polisi yoluyla başlatılan öncü sormaca kapsamında kimliği henüz açıklanmayan 59 yaşındaki istasyon şefi gözaltına alındı. Yunan medyası, istasyon şefinin ifadesinde kazanın ‘teknik arıza’ sonucu meydana geldiğini belirttiğini söyledi. Başvekil Miçotakis ise konuşmasında kazanın ‘trajik bire bir kayırıcı hatası’ sonucu meydana geldiğini söylemişti.

Share: