Yunan Vekil İstanbul hesabına “Konstantinopolis” ifadesini kullandı! Tepki çekince yeni tıpkı paylaşım daha yaptı

Yunanistan Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamaya göre Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias bugün Fener Küçük Asya Patrikhanesi’nde gerçekleştirilecek dini törene katılacak. Dini törenin ardından Yunanistan’daki şimendifer kazası ve Türkiye’da 6 Şubat’taki depremlerde hayatını kaybedenler amacıyla yâd töreni yapılıp yakarış okunacak.

“KONSTANSİNOPOLİS” İFADESİNİ KULLANDI

İstanbul ziyareti çerçevesinde Askı Küçük Asya Patriği Bartholomeos ile birlikte bir araya ati olan Dendias, seyahat öncesinde sosyal medyadan tıpkısı paylaşım yaptı. Dendias tweet’inde “Erte Konstantinopolis’e yolculuk edeceğim. Ortodoks Patriklik ve Archieratic Alışveriş gününe katılacağım ve Hazretleri Ekümenik Patrik Bartholomew eliyle karşılanacağım.” dedi.

HEMEN EKSANTRIK BİR PAYLAŞIM YAPTI

İstanbul yerine kullandığı tabir reaksiyon çekici Dendias, güdük bire bir müddet sonra yıpranmamış benzeri paylaşım yaparak bu yol “İstanbul” kelimesine meydan verdi. Dendias yaptığı yıpranmamış paylaşımda ise şunları yazdı: “Yarın Türkiye ve Suriye’deki akıbet depremlerin kurbanları ve Tempi demiryolu kazası kurbanları üzere İstanbul’da, @EcuPatriarch ihtifal törenine katılacağım.”

Share: