Yeniden Bol Bolamat Partisi Genel Başkanı Erbakan, Yalova’da partisinin memleket kongresine katıldı

Yeniden Bolluk Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, ” İstanbul Sözleşmesi, toplumsal eşey eşitliği adı altında cinsiyetsiz cemiyet tevlit projesidir. Tıpkısı üstelik o masada oturan, kendisini muhafazakar olarak tanımlayan partiler var. Bunların da haline beklenmeyen ediyoruz.” dedi.

Erbakan, partisinin El Eğitim Bilimi Müdürlüğü Salonu’nda düzenlediği 2. Kolay İl Kongresi’nde yaptığı konuşmada, seçime büyüklüğünde 500 bin fırka üyesine ulaşmayı hedeflediklerini söyledi.

ABD’nin Güney Kıbrıs’a yönelik silah ambargosunu kaldırmasına tepki gösterdiklerini hatırlatan Erbakan, Türkiye’nin bu anlamda İncirlik ve Kürecik üslerini kapatması gerektiğini anlatım etti.

Altılı masanın milletin derdini anlamaktan uzak olduğunu dile getiren Erbakan, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Bu masanın içerisinde İstanbul Sözleşmesi’nin hayranları var. ‘Biz erk olursak, Sedir çoğunluğunu alırsak evvel işimiz İstanbul Sözleşmesi’ni çıkarmak.’ diyen. Kim var bu masanın içerisinde? ‘Din dersi bu ülkede mecburi ibret olmaktan çıkarılsın.’ diyenler, LGBT’nin yılmayan savunucuları var. ‘LGBT hakları verilsin, dernekleri özgür olsun, başıboş olsun, bununla ilişik gelişigüzel tip yaymaca, yürüyüş, miting başıboş olsun.’ Altılı Ganyan masa dediğiniz bu. İstanbul Sözleşmesi, içtimai seks eşitliği adı altında cinsiyetsiz toplum oluşturma projesidir. Bire Bir üstelik o masada oturan, kendisini muhafazakar olarak tanımlayan partiler var. Bunların bile haline fevkalade ediyoruz. Hakeza ayrımsız projenin içerisinde lacerem düzlük alıyor? İstanbul Sözleşmesi’ni geri ifade etmek olan ayrımsız yapıdan millete ayrımsız yararlı gelir mi Tanrı aşkına? Bittabi kim gelmez.”

Milletin iki blok arasında sıkıştırılmak istendiğini, başka tıpkısı dalgalı olmadığına yönelik algı oluşturulduğunu nâkil Erbakan, 50 sene süresince milli görüşün buna maruz kaldığını söyledi.

İktidara geldiklerinde milleti maddesel ve manevi sıkıntılarından kurtaracaklarını, bunu birlikte 4 esas adımla yapacaklarına vurgu özne Erbakan, projeleri ve kadrolarının buna hazır olduğunu anlattı.

Konuşmaların arkası sıra tek liste ile gidilen seçimde bulunan başkan Mustafa Erkek Berberi esasen başbuğ seçildi.Share: