Yaşlı adamı dolandıran meşkûk pişkinlikte eksen tanımadı: Yakışıklı çıkart ha

Dolandırıcılık olayı, 10 aktarılma evvel Hamidiye Mahallesi Fevzi Vakarlı Caddesi üstünde yaşandı.

BÖYLE KANDIRDILAR

Dolandırıcılar telefonla aradıkları 61 yaşındaki V.B.’yi terörle mücadele savcısı ve polisi olduklarını söyleyerek ikna etti. Bunun üstüne buğulu eş parçalanmamış söylenenlere inanarak evindeki zer ve paraları getirerek kendilerine vereceğini söyledi.

“ALTIN VE PARALARI YARARSIZ KOVASININ YANINA BIRAKTI”

V.B. ile telefon irtibatını on paralık kesmeyen dolandırıcılar, buğulanmış adama kesinlikle bu durumdan kimseye bahsetmemesini istedi. Nemli adamın ağız ağıza inandığına yetinme getiren dolandırıcılar çabucacık harekete geçti. V.B.’den evdeki 4 skor 64 gram ağırlığındaki zer kelepçe ile 400 euro parayı bire bir poşet içerisine koyarak gösterdikleri çöp kavasının yanına bırakmasını istedi. Bunun üzerine buğulanmış insan 100 bin lira üzerindeki altın ve parayı dolandırıcıların tanım ettikleri yararsiz kovasının yanına bırakarak oradan ayrıldı. Altın ve paraları kayran dolandırıcılar çabucak geldikleri 34 plakalı otomobile binerek derhâl Karaman’ı infirak etti. Dolandırıcıların yaşlı adamı telefonla yönlendirmeleri ise ana yol üstünde mevcut işyerlerinin asayiş kameralarına yansıdı.

“YAŞLI ADAM POLİSE GİTTİ”

Bir süre sonraları dolandırıldığını anlayan V.B, Karaman Itimat Müdürlüğüne her an şikayetçi oldu. Cumhuriyet Başsavcılığın talimatı ile Güvenlik Idarehane Müdürlüğüne merbut ekipler say başlattı. Olayın yaşandığı ana yol üzerindeki güvenlik kamerası kayıtlarını toplayan ekipler, şüphelilerin bindiği aracın plakası ile eşkallerini tespit etti. Plak Tanışıklık Sisteminden aracın Karaman’dan ayrılarak Ziyalı iline gittiğini öğrenen ekipler, takibe başladı. Aracın Konya’nın Ereğli ilçesine geldiğini belirleyen ekipler Ereğli polisiyle ortak düzenlediği operasyonla şüpheliler İ.A ile M.A.Ş.’yi yakalayarak Karaman’a getirdi.

“YAKIŞIKLI ÇIKART HA”

Emniyetteki işlemlerin tamamlanmasının arkası sıra İ.A ile M.A.Ş., adliyeye atıf edildi. M.A.Ş, adliyeye getirilişi sırasında kendisini görüntüleyen gazeteciye ‘Yakışıklı çıkart ha’ diye seslendi. Rastgele iki keleş çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. Polisin, bambaşka suçlardan sabıkaları olan dolandırıcıların nemli adamdan aldıkları değerli ve paralara ulaşamadığı öğrenildi.Share: