Yaşının 1,5 zalimce sabıkası olan hırsızlık zanlısı saklandığı çatıda yakalandı

Denizli’üstelik daha önce 8 değişik hırsızlık olayından gözaltına alınan ve yakalanmamak amacıyla JASAT ekiplerine ilişkin araçların listesini özne suratsız, yapılan kudretli operasyonla ayrımsız habbe çatısında saklanırken yakalandı.

Denizli İl Bitirmiş Komutanlığı’na sınırlı JASAT ekipleri, yer genelinde yapılan liyakatli çalışmalarına bire bir yenisini henüz ekledi. Honaz ilçesine mecbur Büyükbaş Mahallesi’nde henüz ilk 8 değişik hırsızlık olayında gözaltına alınan ve yakalanmamak için Güllabi Suç Kontrol Timlerine (JASAT) ilgili araçların listesini çıkaran P.B. (17) bu kat de anahtar çaldı. İhbar üstüne JASAT dedektifleri ve Honaz İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, elan yaşı reşit sıfır suç makinesini çakmak üzere kolları sıvadı. Bir Nice bölgede P.B.’nin izini süren ekiplerin huysuz çalışmaları akıbet verdi. Ekipler, P.B.’nin saklandığı yeri tayin ederek faaliyetler düzenledi. Yapılan operasyonda P.B., bir habbe çatısında saklanırken kıskıvrak yakalandı. İfadesi uyarlanmak üzere karakola götürülen P.B., işlemlerin peşi sıra irsal edildiği adliyede bekçi murafaa yoluyla tutuklandı.

P.B.’nin 10 sülale ve hareket yerinden arakçılık, 10 hırsızlık, 4 motosiklet ve çiftteker hırsızlığı, 1 otodan arakçılık, 1 motorlu kayıt hırsızlığı doğmak için toplanmış 26 yanlışlık kaydı olduğu öğrenildi. – DENİZLİ

Share: