YANLIŞSIZ Parti’li Ruz: “85 milyon yegâne kalpgâh olarak yaralarımızı saracağız”

DÜRÜST Tümen Karabük Mebus Niyazi Gündüz, 85 milyon tek yürek yerine depremin yaralarını saracaklarını, acıları gelişigüzel dindireceklerini söyledi.

Gün, Meclis’te düzenlediği matbuat toplantısında, Kahramanmaraş merkezli depremlerde hayatını kaybeden vatandaşlara Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve yaralılara ivedili şifa diledi.

Depremler nedeniyle binlerce insanın hayatını kaybettiğini, binlerce insanın nabekâr kaldığını tabir fail Devir, gerek depremin etkilediği bölgenin genişliği, gerekse bati şita koşullarının önceki etapta çalışmaları zorlaştırdığını ifade etti. Gün, mecmu zorluklara rağmen deprem anından itibaren devletin tam kurumlarıyla, milletine hizmet için canhıraş ayrımsız şekilde seferber olduğunu söyledi.

Bugünün, depremle yıkılan 11 ili tekrar ayağa yutmak için seferberlik haset olduğunu vurgulayan Sıra, şu ifadeleri kullandı:

“Mehabet millet umum ele vererek, 85 milyon yegâne yürek yerine yaralarımızı saracağız, acılarımızı birlikte dindireceğiz. Elan ilk Van, Bingöl, İzmir depremlerinde, Manavgat ve Muğla yangınlarında, Kastamonu hâkim felaketinde olduğu üzere, lacerem şehirlerimizi inşa ve ihya ettiysek en kısa zamanda bu bölgelerimizi birlikte baştan elan domuzuna bire bir şekilde mensur ve canlandırma edeceğiz. Bizler her zorlukla beraber tıpkısı kolaylığın olduğuna inanan bire bir milletiz. Ulus kendisine bu zor günleri üstelik geride bırakacağız.”

Share: