YANLIŞSIZ Fırka Karabük İl Başkanı Altınöz’den Ahmet Ercan konferansına aksülamel

AK Öğür Karabük İl Başkanı İsmail Altınöz, Safranbolu Belediyesi aracılığıyla organize edilen “Sarsıntı Brifing Konferansı”na Jeofizik Erdemli Mühendisi Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan’ın katılacak olmasına reaksiyon gösterdi.

DÜRÜST Parti Karabük İl Başkanı İsmail Altınöz, Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse’yi Kahramanmaraş merkezli deprem afetine ilgili “kıyamet bölgesinde kadınların tecavüze uğradığı” şeklindeki esassız iddiaları nedeniyle halkı garaz ve düşmanlığa tahrik suçundan gözaltına alınan ve denetimli azade mütezayit Övgün Ahmet Ercan’a konferans davetini yeniden gözden geçirmeye çağırma etti. Altınöz, “Yaşadığımız deprem felaketinde üstelik görüldüğü için akse dönemleri, dezenformasyonun sunu pahal yapıldığı dönemlerdir. Çap-millet bütünleşmesiyle yaraların bir anda sarılması amacıyla seferberlik sürerken, buna karşın Türkiye’nin içtimai dayanışmasını zedelemeye çalışanlar birlikte faaliyetlerine sakır sakır devam ediyor. Tıpkısı yandan hareket fırtınası sürerken, öte yandan de yalan fırtınası sürüyor” dedi.

Ercan’ın toplumsal medya hesabı üzerinden yaptığı provakatif paylaşımlara aksülamel gösteren Altınöz, “Bu hile fırtınasının örneklerinden biri de Jeofizik Faziletkâr Mühendisi Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan’ın toplumsal medya hesabı üzerinden paylaştığı bazı us dışı söylemleri. Yıldırı yapılanmalarına mensup en azılı tiplerin bile ‘yeterince tatminkâr olmaz’ diyerek ortaya atmaktan çekindikleri hangi kadar ajitatör-provakatif ifade varsa bu insan ortaya salmış. İnsanların darmadağın olduğu aynı felakette bu şekilde paylaşımlar yaparak insanları amaç ve nefrete sürüklemek hangi bilime, hangi vicdana reva. Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan haddini bil. Geçtiğimiz günlerde dahi halkı kin ve nefrete heveslendirme eden ve karşı soruşturma açılan, denetimli serbestlikle erkin bırakılan Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan’ın Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse’nin daveti üstüne Safranbolu’ya gelerek seminer vereceği duyuruldu. ‘Afet bölgesinde kadınların tecavüze uğradığı’ şeklindeki uydurma iddiaları dolayısıyla halkı hedef ve düşmanlığa tahrik suçundan gözaltına alınan tıpkı eş Safranbolu’muza ve Safranbolululara, ‘Depreme Tedarik ve Sonrası, Safranbolu Evlerinin Depreme Dayanıklılığı’ konusunda bilgilendirmek amacıyla Safranbolu’ya ati. Halkı amaç ve düşmanlığa kımıldatma fail paylaşımlarda kâin Prof. Dr. Özgün Ahmet Ercan isimli bu provokatörün Safranbolu’birlikte konuşma verecek olmasını akseptans etmiyoruz. Marifet adı altında provakatif söylemlere imza atan bu kişinin Safranbolu’ya getirilmesini reddediyoruz. Bu davetin ve konferansın iptal edilmesini istiyoruz. Marifet adı altında provokatif söylemlere imza atan bu kişiyi Safranbolu’ya konuşma için davet eden Safranbolu Şehremini Elif Köse’yi bu konuşma davetini yeniden gözden geçirmeye çağırma ediyoruz” dedi. – KARABÜK

Share: