Yalova ve Eskişehir’de toplumsal konut projesi için başvurular sürüyor

Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı Cumhuriyet tarihinin sunma balaban toplumsal basamak projesi kapsamında Yalova ve Eskişehir’de başvurular bitmeme ediyor.

Yalova’da yapılacak 800 içtimai bölük için e-Kerem üzerinden referans imkanı olmayanlar, Halkbank ve Ziraat Bankası şubelerine belgelerini ibraz ederek adalet sahipliği süreci üzere listelerde yerlerini aldı.

Sosyal basamak almak isteyenlerden Azmi Geyik, AA muhabirine, çokça hararetli olduğunu, kiradan kurtulup sülale sahibi atılmak istediğini söyledi.

Murat Özdalgıç, 40 yıldır Yalova’da yaşadıklarını belirterek, “Bu ikinci başvurum olacak. Elan ilk bana çıkmamıştı. İnşallah bu misil çıkar. Çalkantı var şu dakika. Uygulamadan memnunuz. Gayet mebzul tıpkısı aplikasyon amma aile çıkarsa çokça elan ferah olacak, henüz bahtiyar olacağım.” dedi.

Gülay Güneş, dördüncü defa TOKİ konutuna başvurduğunu dile getirerek, “İnşallah bu posta kazanç. Heyecanlıyım. İnşallah kiracılıktan kurtuluruz. Bu yaşıma kadar bilcümle kiracıydım. Uygulama iyice, inşallah herkese kandırıcı peki.” ifadesini kullandı.

Çiftlikköy ilçesinde yaşadığını anlatan Güngör Nesrin da toplumsal ev uygulamasından ortalık yetkililere teşekkürname etti.

Nesrin, “Tanrı razı olsun Başkanımızdan, büyüklerimizden. Bugüne kadar tek evim olmadı. Ailemin hepsi kirada öldü. İnşallah ego eş sahibi olurum.” diye niteleyerek konuştu.

Eskişehir

“İlk Evim, İlk İş Yerim” ünlü kampanya kapsamında 1800’ü memleket merkezinde tevessül etmek için Eskişehir’da 2 bin 599 göz yapılacak.

Halkbank ve Ziraat Bankası şubelerinden işlemlerini yaptıran vatandaşlar, türe sahipliği sürecini beklemeye başladı.

Banka önlerinde referans sırası muntazır vatandaşlar, projenin hayata geçmesinde emeği bulunanlara teşekkür etti.Share: