Yahşihan’da 2. sınıf duraksız atık getirme merkezleri kurulacak

Yahşihan Belediyesi, kasaba kirliliğini çelmek ve kavrayışsız inkılap bilincini bakmak için ilçenin mukannen noktalarına 2. derslik mobil atık getirme merkezleri kuracak.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Komutan Osman Türkyılmaz, proje üzerine MHP Kırıkkale Saylav Halil Öztürk ve İl Başkanı Hedef Abalı’ya bilgelik verdi.

Öztürk, Yahşihan Belediye Başkanı Türkyılmaz’a çalışmalarından yağlık teşekkür ederek, bunun tamam memleket ve ilçelerde uygulanması gerektiğini belirtti.

Türkyılmaz de 2023’ün ilçede “akim atılan yılı’ olacağını rapor ederek, hareketli merkezlerde kağıt, karton, plastik, kadeh, esrar, nebati yağ ve elektronik atıkların toplanıp et kafalı dönüşüme kazandırılacağını vurguladı.

Mobil merkezlerin sayılarının ahit süresince artırılacağını nâkil Türkyılmaz, şunları kaydetti:

“Yer kirliliğini önleme ve kalın kafalı dönüşüm atıklarını ekonomiye kazandırma çalışmaları kapsamında 2. sınıf aktif atılan getirme merkezlerimizi yer gücük zamanda mahallelerimize yerleştireceğiz. 7 farklı atığın toplanabildiği merkezlerimiz sayesinde, değerlendirilebilir atıklarımızı ekonomiye kazandırmış olacağız. Gökçe plastik ansız dönüşüm konteynerlerimizin dahi 72’sinin dağıtımını gerçekleştirdik.”

Share: