VİOP’ta indeks kontratı güne yükselişle başladı

Ağustos vadeli fihrist kontratı, bildirme faziletli 2.798 puanı görmesinin arkası sıra önceki alışılagelen gösterim kapanışının yüzdelik 0,5 üzerinde 2.792 seviyesinden iş görüyor.

Dün satıcılı bir tutum izleyen dizin kontratı, normal seansı yüzde 1,8 azalışla 2.778,00 puandan tamamladı. Indeks kontratı, akşam ezanı seansında ise kayıplarını kısmen telafi ederek 2.791 puana bundan sonra.

Analistler, hele ESIR’dahi açıklanan son verilerin küresel resesyona ilişik endişeleri artırmasına rağmen, ÇAKER Format Bankası’nın daha ağır sıklet faiz artışına gideceği beklentileri ve açıklanan 2. çeyrek altın iştirak finansal sonuçlarının hisse piyasalarını desteklediğini bildirdi.

Bugün mahdut içinde dış ticaret dengesi, güçlükle dışında ise Almanya ve Ekü Bölgesi’nde tahaccüm ile BENDE’de şahsi gelir ve harcamalar özellikle atılmak üzere yoğun bilgi gündeminin strateji edileceğini anlatım eden analistler, beceri açıdan dizin kontratında 2.830 puanın dayanım, 2.770 ve 2.750 seviyelerinin bindi konumunda olduğunu söyledi.

Fransa ekonomisi beklentilerin üstünde büyüdü

 

Durgunluk sonrası piyasalarda yön neresi?

 

Arjantin Eşkal Bankası getiri artırdı

 

Share: