VİOP’ta fihrist kontratı haftaya yükselişle başladı

Ağustos vadeli fihrist kontratı, yeryüzü erdemli 2.859 puanı görmesinin ardından geçmiş normal gösterim kapanışının yüzdelik 0,1 üzerinde 2.856 seviyesinden prosedür görüyor.

Sabık haftanın son muamele gününde alıcılı tıpkı durum izleyen dizin kontratı, alışılagelen seansı yüzde 2,2 artışla 2.853,50 puandan tamamladı. Indeks kontratı, akşam ezanı seansında üstelik yükseliş eğilimini sürdürerek 2.863,25 puana daha çok.

Analistler, geçen hafta BENDE Dalan Bankası’nın (Fed) faizlerde beklentiler doğrultusunda 75 baz puanlık ürem artırımına gitmesi ve sonraki gün için elan belli belirsiz bire bir formalist izleyeceği sinyali vermesinin yanında şirket mali sonuçlarının hisse piyasalarında riziko iştahını artırdığını bildirdi.

Bu hafta sakil bilgi ve fen gündeminin piyasaların yönü üzerinde belirleyici olacağını kaydeden analistler, hafta süresince, yurt süresince orak ayı kocaoğlan enflasyonu ve ancak dışında ise İngiltere Forma Bankası’nın repo kararının birlikte Ekü Bölgesi’nde avarelik, Almanya’bile uran üretimi ve ÇAKER’de ekincilik dışı istihdam verilerinin izlem edileceğini tabir etti.

Analistler, bugünün bilgi gündeminde ise dünya genelinde açıklanacak imalat endüstri Satınalma Yöneticileri Endeksi’nin öne çıktığını belirterek, maharet açıdan dizin kontratında 2.870 ve 2.900 seviyelerinin direnç, 2.805 puanın destek konumunda olduğunu söyledi.

Borsada yükselişin devam etmesi bekleniyor

 

Fed üyesinden enflasyon açıklaması

 

Yabancı işlemlerinde öne çıkan esham

 

Share: