Venezuela Cumhur Reisi, Türkiye’den dönen ekibine madalya verdi

Venezuela Cumhur Reisi Nicolas Maduro, hareket felaketinden sonradan Türkiye’ye gelerek arama kurtarma çalışmalarına katılan ve ülkelerine ansız dönen Venezuela ekibine ‘Francisco bile Miranda Nişanı’ taltif etti.

Cumhur Reisi Maduro, Türkiye’nin Caracas Büyükelçisi Aydan Karamanoğlu’nun bile katıldığı törende, sarsıntı bölgesinde takdire eder çalışmalar yaptıkları üzere Venezuela’nın ekibine ‘Francisco üstelik Miranda Nişanı’ taltif etti. Maduro, taharri kurtarma ekibinin Venezuela Bayrağındaki üç rengi Türkiye’da barış, bağlılaşım, tesanüt ve işbirliği ruhuyla dalgalandırdıklarını vurgulayarak çekicilik duyduğunu anlatım etti.

Türkiye’nin Caracas Büyükelçiliği törenle ait yaptığı açıklamada “Cumhurbaşkanı Nicolas Maduro, ülkemize giden arama istirdat ekibi üyelerine Büyükelçimiz Aydan Karamanoğlu’nun birlikte katıldığı törende madalya vermiştir. Venezuela makamlarına ve halkına gösterdikleri el birliği zımnında bir posta daha şükranlarımızı sunuyoruz” açıklamasını yaptı.FRANCİSCO BIRLIKTE MİRANDA NİŞANIFrancisco bile Miranda Nişanı, 28 Temmuz 1939’da üretim edildi ve bilime, ülkenin ilerlemesine, beşeri bilimlere katkıda kâin veya alışılmadık erdemleri örnekleyen Venezuela vatandaşlarına ve yabancılara taltif edilmektedir. Francisco de Miranda, 1750 ila 1816 yılları beyninde muammer Venezuela askeri lider adına tanımaktadır.

Share: