Vekil Bilgin Bayburt Belediyesi Yerel Mahsulat ve Hâlsiz Fabrikasını gezdi

Aynı kol ziyarette gezmek üzere Bayburt’ta kâin Faaliyet ve Sosyal Asayiş Bakanı Vedat Bilgin gelişmemiş ayrımsız süre önceki açılışı gerçekleştirilen Bayburt Belediyesi Dernekevi Mahsulat ve Harap Fabrikası’nı görüşme etti.

Fabrikada yapılan alışmaları Vekil Âlim’e anlatan Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci istihsal aşamalarının halk değmeden hijyenik benzeri biçimde gerçekleştirildiğini rapor ederek im çeşitleri karşı hikmet verdi.

Fabrikadaki çalışmaları ve ürünleri inceleyici Bakan Bilgin, haşat suyu ve üretilen turşulardan tadarak, istihdama yönelik yapılan çalışmaları takdirle karşıladığını belirtti. Ürünleri az çok beğendiğini rapor eden Bakan Bilimci fabrikanın Bayburt amacıyla koskocaman bire bir yatırım olduğunu söyledi.

Fabrika gezisinin ardından Başkan Hükmü Pekmezci Nazır Âlim’e tesiste üretilen ürünlerden oluşan türlü hediyeler takdim etti.

Vekil Vedat Bilimci, daha sonradan andıran zamanda açılacak olan Bayburt Belediyesi’nin istihdama müteveccih tıpkı özge yatırımı olan Cilt Bütünleşmiş Tesisini gezerek Başbuğ Pekmezci’den bilgi aldı.

Düzentileme ve Sosyal Güvenlik Bakanı Prof. Dr. Vedat Bilgin’e ziyarette Bayburt Valisi Cüneyt Epcim, Milletvekili Fetani Battal, Uray Başkanız Hükmü Pekmezci, YANLIŞSIZ Parti Bayburt İl Başkanı Hacı Mehabetli Çelik, Arpalı Belediye Reisi Abdurrahman Polattimur, Belediye Başkan Yardımcısı Süreyya Türkmenli ve fabrika ustalık personeli zevcelik etti. – BAYBURT

Share: