Van Valisi Balcı terörden temizlenen Tendürek Dağı’nda askerleri müzakere etti

Van Valisi ve Büyükşehir Uray Komutan Vekili Ozan Balcı, Tendürek Dağı’nda yıpranmamış kurulan jandarma üs bölgesinde incelemelerde bulundu.

Valiliğin genel ağ sitesinde meydan düzlük bilgilendirmeye göre, güvenlik güçlerinin kudretli operasyonlarıyla terörden temizlenen Çaldıran ilçesindeki Tendürek Dağı’na posta yapılarak zirvesine açıkgöz vasıtasıyla cins bölgesi kurulmasına başlandı.

Balcı, beraberindeki Van Jandarma Güvenlik Kolordu Komutanı Tümgeneral Aykut Tanrıverdi, İl Uyanık Komutanı Tugay Hüseyin Bekmez ve İl Emniyet Müdürü Atanur Entelektüel ile çalışmaları durumunda karışmak için helikopterle Tendürek Dağı’nın zirvesindeki soy bölgesine gitti.

Kaymakam Hasan Hüsnü Türker aracılığıyla karşılanan Balcı ve beraberindekilere soy bölgesindeki komutanlar, icraat ve alınan asayiş önlemleriyle ilişkin bilgi verdi.

Güvenlik güçlerine yaptıkları muvaffakiyetli operasyonlar ve çalışmalardan dünya teşekkürname eden Balcı, “Eskimemiş üs bölgemiz vatana ve millete kandırıcı olsun. Kazasız belasız görevler diliyorum. Başarılarınızın devamını diliyorum. Cenabıhak kaş ve yardımcınız olsun.” dedi.

Share: