Van Büyükşehir Belediyesi’nden posta asfaltlama çalışması

Van Büyükşehir Belediyesi’nden kere asfaltlama çalışması

VAN Van Büyükşehir Belediyesi, Muradiye ilçesine sadık Topuzarpa Mahalle yolunu asfaltladı. 6 kilometrelik mahalle yolunun asfaltlanmasıyla birlikte kaza genelinde yapılan 12.7 kilometrelik sıcak asfalt çalışması dahi tamamlandı.

Şehir genelindeki 6 bin kilometrelik sefer ağını elan konforlu ve emniyetli hale ifade etmek amacıyla çalışan Van Büyükşehir Belediyesi, asfalt sezonunu sunu verimli şekilde eylemek üzere gece gündüz çalışıyor. Muradiye ilçesinde 12.7 kilometre yunak asfalt çalışması yapıldı. Öğün Imal Hizmet ve Tamirat Daire Başkanlığınca altyapısı hazırlanan Topuzarpa, Gümüştepe, Yakıncak ve Ovapınar mahalle yolları hamam asfalta kavuştu.

Yaklaşık 250 haneli mahalle uğrunda elan geçmiş sathi şümul yapıldığını ve yollarının çok acı durumda olduğunu belirten Mahalle Muhtarı Mehmet Eren Türker, çalışmalardan ekolojik ortam Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Komutan Vekili Şair Balcı ve büyükşehir belediyesi ekiplerine teşekkürname etti. Yapılan çalışmalarla yollarının daha konforlu ve tehlikesiz kuzuluk getirildiğini tamlayan Muhtar Mehmet Eren Türker, “Yollarımız haddinden fazla kötüydü. Büyükşehir belediyesine müracaatta bulunduk. Sıhhatli olsunlar kısa müddet içerisinde yolumuz asfaltlandı. Yolumuz çok güzelce oldu. Emeği geçen herkese çokça teşekkürname ediyoruz. Tanrı devletimize arıza vermesin” dedi.

Muradiye ilçesinde yapılan 1.7 kilometrelik Gümüştepe, 3.2 kilometrelik Yakıncak, 6 kilometrelik Topuzarpa ve 1.8 kilometrelik Ovapınar kalkmak amacıyla 12.7 kilometrelik yolda, Ulaşım Dairesi Başkanlığınca cızık çalışması üstelik yapılacağı belirtildi.Share: