Vali Taşbilek’in köy ziyaretleri devam ediyor

Gümüşhane Valisi Kamuran Taşbilek yapılan çalışmaları yerinde yoklamak, dava ve talepleri uygun kullanmak ve vatandaşlarla ayrımsız araya akmak amacıyla sürdürdüğü karye ziyaretleri çerçevesinde İkisu Vadisi’nde bulunan 14 köyü mülakat etti.

Vali Taşbilek, beraberindeki heyetle İkisu vadisinde vadi kayran Merkeze ilişkin Mescitli, İkisu, Övündü, Demirkaynak, Dibekli, Gümüşkaya, Hasköy, Boyluca ve Karamustafa köyleriyle Torul ilçesine ilişkin Bahçelik, Arılı, Kalecik, İnkılap, Günay köylerini ülfet etti.

Ziyaretler çerçevesinde muhtarlar ve köy halkıyla benzeri araya mevrut Vali Taşbilek, vatandaşların taleplerini kulaktan yetkililere eksikliklerin imkanlar dahilinde giderilmesi ve taleplerin değerlendirilmesi için komut verdi.

Muhtarlardan ve vatandaşlardan köylerinde bulunan pestil, babasız, buğulu, kıygın ve muhtaç sülale ve bireyleri muhakkak kendilerine bildirmelerini talip Ilbay Taşbilek, gittiği köylerde yanına gelen, kendisini karşılayan çocuklarla ahbapça yazar, oyuncak hediye etti, köylerde ruhlu kadınların ilettiği taleplerin ise ivedilikle yapılmasını istedi.

Karye ziyaretleriyle ilgilendiren değerlendirmede bulunan Vali Taşbilek, “Karye ziyaretlerimiz çerçevesinde zaman Torul ve gestalt ilçemizin köylerindeyiz. Köylerimizde özellikle muhtarlarımız koyulmak için, köylerimizin kızıl sakinlerine bizlere gösterdikleri karı sahipliklerinden periferi teşekkürname ediyorum. Zaman bile bu mesai çerçevesinde 14 köyümüzü musahabe ettik. Bu çalışmadaki amacımız köylerimizi durumunda görebilmek, vatandaşlarımızla hasbihal edebilmek, sorunları durumunda görebilmek, analiz edebilmek, istişarede bulunmak, yaptığımız işleri durumunda izleme edebilmek ve vatandaşlarımızın yaşadığı sıkıntıları arz hızlı şekilde zahir çözebiliriz bunun çabasını yayımlamak” dedi.

Ilbay Taşbilek’e ziyaretlerinde Torul Kaymakamı Orhan Ayaz, İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Emniyetli Erdoğdu, İl Hususi İdaresi Genel Sekreteri Ekrem Akdoğan, Genel Sekreter Yardımcısı Kemalettin Demirkıran, İl Genel Meclisi üyeleri, İkisu-Tersun-Artabel Vadisi Köyleri Derneği Başkanı Tacettin Üçel, Köylere Bakım Sevk Birliği Komite Üyesi Söğütağıl Muhtarı Serdar Gün Balaban ve diğer çekicilik yetkilileri zevcelik etti. – GÜMÜŞHANE

Share: