Ünye, off-road yarışlarına familya sahipliği yapacak

Kargaşa’nun Ünye Belediyesi’nin öncülüğünde Uluslararası Karadeniz Off-Road Kupası yarışları düzenlenecek.

Ünye Belediyesi öncülüğünde, Kalaba Valiliği, Kalaba Büyükşehir Belediyesi, Ünye Kaymakamlığı, Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu ve Ünye Yunus Emre Off Road Spor Kulübü’nün destekleriyle bu sene üçüncüsü gerçekleştirilecek olan Uluslararası Karadeniz Off Road Kupası yarışları düzenlenecek. Yarışlar öncesi tekmil hazırlıklar tamamlanırken, Ünye Yunus Emre Off-Road Spor Kulübü Başkanı Alper Argan ve umumi heyet üyeleri, Belediye Reisi Hüseyin Şişman’yı ülfet etti.

Organizasyonla ait açıklama özne Ünye Belediye Reisi Hüseyin Besili, “İnşallah bütün gelişigüzel bu organizasyonun üçüncüsünü Ünye’de cumartesi ve alışveriş günü gerçekleştirmiş olacağız. daha çok seçme sene düzenlemeyi planladığımız Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu çatısı altında Karadeniz off-road yarışmalarını 22-23 Teşrinievvel tarihleri beyninde düzenledik. Cumartesi haset Ünye Cumhuriyet Altını Meydanı’nda düzenlenecek olan açılış seremonisinin arkası sıra aksata günü Ünye’deki havaalanı mevkiinde saat 11.00’de yarışlarımız başlayacak. Meteorolojiden aldığımız bilgilere göre hafta sonu havanın dahi fena hâlde olmasıyla keyifli bir konkur izleyeceğiz. Sportif faaliyetlerin içerisinde makine sporları dahi korkulu anlamda sargı görüyor, geçen yıl ve önceki yıl düzenlediğimiz organizasyonlarda buna şahit olduk. İnşallah bu sene birlikte kazasız tıpkısı şekilde organizasyonumuzu gerçekleştireceğiz. Biz vacip düzenlilik önlemleri ve tedbirlerimizi aldık. Hazırlıklarımızı tamamladık. Vatandaşlarımızın de katılımı ile galeyan ve sağlık mahmul bire bir hafta sonuna hazırız” dedi.

Başkan Semiz, düzenlenecek olan organizasyonda emeği geçenlere teşekkürname ederek, herkesi yarışlara davet etti. – KALABALIK

Share: