Ulus İttifakı’nın adayı kim olacak? Karamollaoğlu, 6’lı Masa’da konuşulan 3 ismi paylaştı

Kâm Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, tv100 etken yayınında 6’lı Masa’nın muhtemel cumhur reisi adayıyla ilgilendiren çokça konuşulacak açıklamalar yaptı. Ana Karamollaoğlu, cumhurbaşkanı adayıyla ilişkin 6’lı Masa’da üç ismin gündeme geldiğini belirtti.

“İMAMOĞLU, SAKIL, KILIÇDAROĞLU GÜNDEME GELDİ”

Karamollaoğlu, “Şimdiye büyüklüğünde bu laf tek gündeme gelmedi. Kıyısından köşesinden buna kontak edildi, ağır sıklet benzeri şekilde konuşulmadı ama altılı ganyan masada kâin umumi başkanlardan bu konuya atıfta bulunanlar oldu. Ekrem İmamoğlu, Mansur Pahal, Eksiksizlik Kılıçdaroğlu gündeme geldi. Şimdi tığ bunu ilk toplantıda görüşeceğiz ve tıpkı takvime bağlayacağız. Bunu elbet deklere edeceğimizi belirteceğiz. O güne büyüklüğünde halkımızın az buçuk henüz çıdam göstermesini istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

“ALTILI MASA CUMHURBAŞKANI ADAYINI BELİRLEMEDE GECİKMEDİ”

Bahtiyarlık Partisi lideri Karamolloğlu şunları söyledi: “6’lı Masa cumhur reisi adayını belirlemede gecikmedi. Başlangıçtan beri ‘reisicumhur adayı seçim tarihi belirlendikten sonra zar edilecektir’ dedik. Ben burada benzeri gecikmenin olduğunu kesinlikle söylemem ama artık icraat daha çok bu istikamette yapılacak. Yapacağımız toplantıda bu gündeme alınacaktı amma araya deprem girince tığ bunu makul bulmadık. Depremle ilgili ayrımsız güruh yaptık bunun arkasında bizim familya sahipliğimizde tıpkı toplantı henüz gerçekleşecek. Bu toplantıda katiyetle reislik konusu gündeme ati.

“SEÇİLECEK CUMHURBAŞKANI ADAYININ OLMASINI İSTERİZ”

Tığ seçilebilecek reisicumhur adayının namzet olmasını isteriz. Bu hep parti başkanlarının konvansiyon edeceği aynı aday olması lüzumlu valör. Bu benim tıpkısı zamanda şahsi kanaatim. Bu konu yapılırken anketler üstelik tabiatıyla yapılacaktır. Bunlar ortaya çıktıktan bilahare ayrımsız emanet üstünde ego inikat edileceğini düşünüyorum. Ben bunların zarfında bulunduğu şerait dikkate alınarak alınarak değerlendirilmesi gerek ettiği kanaatindeyim.

“DENİZİ GEÇİP DEREDE BOĞULURSAK BU MANTIKLI BİR MADDE OLANAKSIZ”

6’lı Masa’nın dağılacağını düşünmüyorum. Bu kadar ara ikmal ettikten sonradan denizi geçip derede boğulursak bu lojik tıpkısı öz imkânsiz. Vakit Kaybetmeden Cumhurbaşkanlığı adayında anlaşamama kabilinden tıpkısı problemi önümüzü keseceğini sanmıyorum.”

Share: