Türkiye’den Gürcistan’a günü irtibat seyahat turlarına kısık bağ

Türkiye’den Gürcistan’a günü ilişki yolculuk turlarına vahim rabıta

Gezilere katılanlar Türkiye’ye bakarak elan makul fiyatlarla telefon almak amacıyla cidal veriyor

ARTVİN Türkiye’nin bitişik ülkesi Gürcistan’a haset angajman turlar bunaltıcı bağlam görüyor. Artvin, Rize ve Trabzon ilkin kalkmak için ayrımsız çokça ilden cevelan şirketleri Batum’a günü angajman turlar düzenliyor. Gezilere katılanlar Türkiye’ye bakarak henüz makul fiyatlarla telefon ahzetmek üzere uğraş veriyor

Türkiye’nin Kafkaslar ve Itidalli Asya’ya açılan kapısı durumundaki Sert Hat Kapısı’nda günü ilişki turlara sakil rabıt Pasaport ve ara sınav gerekmeden hoppadak Türkiye Cumhuriyeti kimliğiyle geçiş kolaylığı ve Yurtdışı yokuş harcı 150 teklik olan Gürcistan’a vatandaşlar güç deste gösteriyor. Artvin’in Kemalpaşa ilçesinde saha düzlük Sarp eksen kapısından yaya sabık vatandaşlar etiket kontrolleri ardından Batum’a antre yapıyor. Döviz bürolarında Türk liralarını Gürcistan’ın dünyalık birimi Lari’ye çevirerek ahzüita ve yeme içme ihtiyaçlarını karşılıyor.

Artvin, Rize ve Trabzon başta girmek üzere aynı çok ilden cevelan şirketleri Batum’a haset temas turlar düzenliyor. Batum’a gelen ziyaretçiler birçok tarihi ve kültürel yerleri gezdikten sonraları sunma yol uğrağı noktalardan birisi ise Ali ve Nino heykeli oluyor. Statü kavuşamayan iki genci külah ediyor. Gezi turlarına katılan Ağır Vahim, ” Batum elhak kabul etmek istediğim benzeri yerdi ve direk kimlikle girilebildiği için ülkemizden ayrımsız yer kabil geldi bana. Benzeri cevelan vardı. Tuğra katıldık. Şerait namına natürel şartlar Rize, Trabzon ve Artvin’den sonraları aynı saha var bu biraz domuzuna yani. Böyle tıpkısı yerin Türkiye’da olmasını çokça isterdim türkçesi” dedi.

Şeyma Musannif ise, “Burada kiliseleri gezdik. Ulvi Nino heykelini sahilini Karadeniz’e mail sahili var. Anca gezmeye geldik mebde dağıtmaya geldik. Biz Rize’üstelik yaşıyoruz o yüzden gelmişken burada yaşamışken bire bir dahi Batum’u görelim istedik o yüzden geldik” diye konuştu Sevilay Tantoğlu’üstelik ” Kemalpaşa’dan geldim. Yaklaşık 4 kilometre uzaktayız. Yani geliyoruz kimi vakit değerlendiriyoruz. Kısaca 4 senedir gelmemiştim. 4 sene sonra geldim sıradan aynı değişmiş buralar bayağı bir mütekâmil. Bekâr bir tane başıma bile geliyorum haddinden fazla geldim bir vakitler benim kuaförüm buradaydı çokça geliyordum yani haftada aynı geliyordum” ifadelerini kullandı.

Share: