Türkiye Haftaya Yağmurla Başlıyor: Marmara’da Sıkıntı, Ilımlı ve Güney Veli ile Itidalli Karadeniz’de Yağmur

Meteoroloji Umumi Müdürlüğü (MGM), erte Marmara Denizi’nde sıkıntı; Ilımlı Karadeniz kıyılarında, Ilımlı ve Güney Ege’de yağış beklendiğini belirterek oluşabilecek olumsuzluklara karşı vatandaşı uyardı.

MGM, 5 Eylül’de (erte); Marmara Denizi’nde fırtına, Itidalli Karadeniz kıyılarında şiddetli yağış, Mutedil ve Cenup Ege’de ise Sağlam Sıkıntı beklendiğini açıkladı. MGM’den yapılan uyarılar şöyle:

“-Pazartesi günü, Samsun, Giresun ve Sinop çevreleri ile Kastamonu’nun kuzeyinde akva, Samsun’un şark ilçeleri ile Ordu’da haddinden fazla sağlam ve saha yer kötü (51-100 kg/m2) sağanak ve asuman ses boğanak yağış beklendiğinden başat, taşma, saika, heyelan, yağış çabucak akva rüzgar ve ulaşımda aksamalar üzere olumsuzluklara karşı dikkatli ve müdebbir olunması gerekmektedir.

-Mutedil ve Cenup Ege’de rüzgarın yarın (05.09.2022 Pazartesi) öğle vakti saatlerinden itibaren kuzey ve kuzeydoğu, güneyinde şimal ve kuzeybatı yönlerden 6 ila 8 kuvvetinde (50-75km/sa) fırtına, kayran saha 9 kuvvetinde (90 km/sa) akva fırtına şeklinde eseceği anlayış ediliyor. Fırtınanın, Salı günü akşam saatlerinden sonra etkisini kaybedeceği beklenmektedir.

-Marmara’da rüzgarın yarın (05.09.2022 Pazartesi) öğle saatlerinden itibaren yıldız ve kuzeydoğu yönlerden 6 ila 8 kuvvetinde (80-75 km/sa) sıkıntı şeklinde eseceği aritmetik ediliyor. Fırtınanın, benzeri dönem gece saatlerinde etkisini kaybedeceği beklenmektedir.)

Share: