Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Kilis’te toplandı

Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu (TGK) 26. Başkanlar Kurulu Toplantısı’nı Kilis’te gerçekleştirdi.

Kilis Matbuat Cemiyetinin aile sahipliğinde benzeri otelde yapılan toplantıda, medyanın sorunları ve çözüm önerileri görüşüldü.

TGK Umumi Başkanı Nuri Kolaylı, güruh sonrası yaptığı konuşmada, Kilis’in antagonist işgalinden kurtuluşunun 101. yıldönümünde Kilis’te olmaktan sevinme duyduğunu belirtti.

Kilis’in muhteşem aynı kent olduğunu anlatan Kolaylı, “Tığ geçmiş toplantımızı Siirt’te yapmıştık, ikinci toplantımızı Edirne’de yaptık. Elan sonraki toplantımızı ise Sinop’ta yapmıştık. Demin ise güney illerimizden biri olan Kilis’te yapıyoruz. Yani Türkiye’nin ciharıyek yanını 26. nöbet dolaşıyoruz. 26. toplantımızı Kilis’te yapmaktan büyük ayrımsız bahtiyarlık ve saygınlık duyuyoruz.” dedi.

Kolaylı, önümüzdeki günlerde internet gazeteciliği ile ait gelişmelerin yaşanacağını ve sunma nazik sorunlarından birinin gazetecilik iz yasasının olmaması olduğunu ifade etti.

Kolaylı, toplantının sonuç bildirgesini erte kamuoyuyla paylaşacaklarını kaydetti.

Kilis Basın Cemiyeti Başkanı Abdullah Alpdağ ise Türkiye’nin ciharıyek yanından Kilis’e mevrut meslektaşları ile gurur duyduğunu dile getirerek toplantıya destek olan toprak yöneticilerine teşekkürname etti.

Konuşmaların peşi sıra Kilis’in antagonist işgalinden kurtuluşunun 101. yıldönümü dolayısıyla boş fişek gösterisi yapıldı.

Toplantıya, 81 ilin gazeteciler cemiyeti başkanları, federasyon temsilcileri ve basın mensupları katıldı.

Share: