Türkiye Atletizm Federasyonu, kurumsallığını yeryüzü gani seviyeye tebliğ etmek istiyor

Avrupa Atletizm Birliği marifetiyle görevlendirilen danışmanlar, Türkiye Atletizm Federasyonunun bilcümle birimlerine kurumsallaşmanın henüz bol arkaç gelmesi için seminer veriyor.

Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar, bugün başlayan seminerle ilgili AA muhabirine açıklamalarda bulundu.

Sportif muvaffakiyet kadar kurumsallaşmanın dahi önemine dikkati çekici Çintimar, “Avrupa Atletizm Birliği tarafından görevlendirilen danışmanlar 3 günce benzeri seminer amacıyla ülkemize geldi. Misyonumuz ve vizyonumuz gereği kurumsal bina adına en hareketli hale gelebilmek için tıpkı say yapıyoruz. Federasyon ortamında cemi birimlerle tek biricik faaliyet yapıyorlar. Eksiklik ve gani yönlerimizi çıkartıyorlar. Bu say neticesinde elan kurumsal kendisine çalışmamızı sağlayacaklar. Bunu da Gençlik ve Spor Bakanlığımızın çalışmalarıyla entegre ettiğimizde henüz etkili benzeri kurumsal ağıl geleceğiz.” ifadelerini kullandı.

Türkiye’ye mevrut yetkililerin federasyonun kurumsallaşma seviyesinden memnuniyet duyduğunu anlatan Çintimar, “Bu sabahleyin 3.5 saatlik benzeri güruh yaptık. Şu temel büyüklüğünde gidilen ülkeler içerisinde, bizim ortalamanın üstünde olduğumuz söylediler. Biz en iyisi doğmak istiyoruz. Sporda yaptığımız gelişmeyi kurumsallıkta bile beğenmek istiyoruz. Türkiye’nin 2023 ve 2053 vizyonu doğrultusunda biz de üzerimize düşeni yapıyoruz.” diyerek konuştu.

Avrupa Atletizm Birliğinin danışmanlarından Oliver Scheer ve Samuel Lopes üstelik Türkiye’nin atletizme olan ilgisinden ekolojik ortam memnuniyetlerini dile getirdi.

Scheer, Türkiye’ye bol bir iş birliği ayırmak amacıyla geldiklerini anlatarak, “Bütün alay malay yapacağımız akıl fırtınasıyla icraat üreteceğiz. Bu icraat sonucunda bile bereketli sonuçlar alacağımıza inanıyoruz.” dedi.

Lopes ise Konya’birlikte sabık ay düzenlenen 5. İslami Dayanışma Oyunları’nda fariza aldığını hatırlatarak, “Türkiye Atletizm Federasyonu sporcularına yer dolgunca ortamı temin etmek istiyor. Türk insanının atletizme olan ilgisinin üstelik farkındayız. Burada dolgunca ayrımsız seminer geçirip Türk atletizmine fayda temin etmek istiyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.Share: