Türk Heyeti Libya’ya Ulaştı

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Erke ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akaret, Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Takı ve Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun Libya Trablus’a ulaştı.

Bakanlar Mevlüt Çavuşoğlu, Fatih Dönmez, Hulusi Akar, Mehmet Muş, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Altun, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Gravite ve Erkânıharbiyeiumumiye Başkanı Erganun. Güler’den oluşan heyet, üst düzem yetkililerle ahbaplık etmek üzere Trablus’a gitti.

Çavuşoğlu, sosyal iletişim araçları paylaşımında, “Libya’ya ve Libyalı kardeşlerimize desteğimizi yinelemek ve temaslarda bulunmak üzere geniş tıpkı heyetle Trablus’tayız” açıklamasını yaptı.

“TÜRKİYE HERHANGI BIR AHIT LİBYA HALKININ YANINDA”

Güçlük ise içtimai medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Libya’ya olan desteğimizi perçinlemek, düet ve lehçe konularda temaslarda mevcut olmak için Trablus’tayız. Türkiye dolgunca günde, üzücü günde seçkin zaman Libya halkının yanındadır” dedi.

Share: