Trakya’da vatandaşlar anımsatma dozu aşılarını oluyor

Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ’birlikte Kovid-19 salgınına cebin anımsatma dozu hareketliliği sürüyor.

Sağlık Bakanlığınca Kovid-19 salgınına cebin hatırlatma dozu randevularının tanımlanmasıyla Merkezi Hekim Termin Sistemi’nden (MHRS) randevu kayran vatandaşlar, Edirne Padişah 1. Hedef Ihtişam Hastanesi’ne her an aşılarını oluyor.

Hatırlatma dozu için gelen vatandaşlar, telkih merkezleri uğrunda arada bir bahir oluşturuyor.

Hatırlatma dozunu yaptıran Irmak Çam, AA muhabirine, 3. düze aşısını olduğunu söyledi.

Koronavirüs salgınının devlet genelinde görüldüğünü anımsatan Çam, “Yaz mevsimi olmasına rağmen sayılar ve vakalar artmakta. Bu nedenle hep vatandaşların aşılama olmasını öneriyorum.” dedi.

Ulaş Çam de salgına karşı bilimin apayrı benzeri reçete bulana kadar aşılanmaya bitmeme edeceklerini belirterek, “Sonuçta hastalığın riskleri aşıdan çok elan çok. O yüzden aşılama olmayı öneriyorum.” diyerek konuştu.

Tevfik Yüksel dahi herkesin hatırlatma dozunu yaptırması gerektiğini, kendisinin üstelik 5. aşısını olduğunu kaydetti.

Kırklareli ve Tekirdağ

Kırklareli ve Tekirdağ’da üstelik Kovid-19 salgınına cebin hatırlatma dozu hareketliliği sürüyor.

Kent sakinleri telkih merkezleri önünde ara sıra çokluk oluşturuyor.

Tekirdağ Dr. İsmail Fehmi Cumalıoğlu Site Hastanesi Başhekimi Dr. Lütfi Çağatay Onar, salgınla mücadelede anımsatma dozunun çok cesim yere ehil olduğunu dile getirdi.

Onar, hatırlatma dozlarının ihmal edilmemesi gerektiğini vurgulayarak, “Tekirdağ’dahi vatandaşların hatırlatma dozuna ilgisi güzel. Sırası mevrut herkesin vacip duyarlılığı gösterip hastanelere gelmesini bekliyoruz. Herkesin üstüne düşeni yapması gerekiyor. Toplumsal savaş çok koskocaman.” diyerek konuştu.Share: