Trabzon’da, “2022 Ağababa Yahşi Lehçe Ligler 11. Toprak 2. Girişim Müsabakası” düzenlendi

Trabzon’da, “2022 Dede Yahşi Bölgesel Ligler 11. Bölge 2. Kadem Müsabakası” birleştirme edildi.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, yarışlar İl Deneyimsizlik ve Spor Müdürlüğü ile Triatlon Federasyonu gelişim birliğinde Trabzon’da ilk kez düzenlendi.

Müsabakaya Trabzon’un birlikte Giresun, Rize ve Gümüşhane’den 9 kategoride 90 sportmen katıldı. Yarışma 400 metre yüzme ve 2 bin 400 metre koşu branşlarıyla sona erdi.

Etkinliğe Bilgisizlik ve Spor İl Müdürü Hayrullah Saz Şairi Çetiner, Ortahisar Toyluk ve Spor İlçe Müdürü Ecvet Kurt ile federasyon temsilcileri katıldı.

Müsabakada, M1 Erkekler kategorisinde bir numara Furkan Külekçi, ikinci Göktuğ Özkaya, üçüncü Ali Etka Çelik, M1 Kızlar kategorisinde bir numara Eslem Eynur, ikinci Ilgiyle Alemda ve üçüncü Ecem Işve Hat oldu.

M2 erkekler kategorisinde bir numara Mehabetli Eren Delicesine, ikinci Recep Metehan Kucak, üçüncü Osman Avcı, M2 Kızlar kategorisinde bir numara Ecrin Akarsu Başoğlu, ikinci Kaynak Yüksekdağ, üçüncü Asya Yüksekdağ, M3 Rical kategorisinde ise bir numara Lütuf Alp Memiş, ikinci Kerem Ataman, üçüncü Yusuf Alp Çelik, M3 Kızlar kategorisinde bir numara Kraliçe Aktürk, ikinci Sıla Alan ve üçüncü da Zeynep Öney oldu.

Yıldızlar yarışında erkeklerde Gürkan İbrahim Akarsu, kızlarda ise Ceren Çiçek birinciliği elde etti. Tertip, dürü töreni ile sona erdi.

Share: