TOZDAN RAHATSIZ OLAN MAHALLELİ, KEZ KAPATTI

Antalya’nın Serik ilçesinde mermer ocakları için çalışan kamyonların tozundan huzursuz olan Ala Mahallesi sakinleri, yolun asfaltlanması için eylem yaptı. Yolu trafiğe kapatan mahalleli, bu çilenin bitmesini istedi.

Serik ilçesi Alacami Mahallesi sakinleri, Alamehmetler mevkiinde mermer ve taş ocakları üzere etkin kamyonların lüks türap çıkardığı, yolun daim bozulduğu, seraları ve yemiş ağaçlarının kötülük gördüğünü belirterek, yolun asfaltlanması talebiyle sabah saatlerinde yolu trafiğe kapattı. Alacami Mahalle Muhtarı İbrahim Çalıştırıcı, “Bize 3 kamer evvel yetkililer geldi, yolu yapacağız diyerek küçümseme verdiler. Elan yapılmadı. Mahalle sakinlerimiz düz. Ürettikleri mahsuller toz yer içerisinde olduğu amacıyla mağdurlar. Posta kenarındaki evler toz içre. Uray başkanımızdan bu yolun tıpkı dakika evvel yapılmasını evet bile yapılıncaya kadar daim sulanmasını istiyoruz. Belediye başkanımız geldi. 10 çevrim içerisinde öğün çalışmalarına başlayacağız sözünü verdi” dedi.

Mahalle sakinlerinden Süleyman Şaklaban, “Burada yıllardır aynı sorunu yaşıyoruz. Tığ mahalle sakinleri olarak vilayet, kaza ve belediyeye tekraren arzuhâl verdik. Yolun yapılması için başvurma ettik. Ekincilik sezonu başladı. Serada ektiğimiz mahsuller tozdan uymazlık görüyor ve örümcek yapıyor. Tozdan serada çalışamıyoruz. Bizim amacımız şehremaneti başkanımızın buraya gelmesi. Aile sahiplerini ayrımsız araya getirmesi. Bu yolun günde 4-5 öğün sulanmasını ve asfaltlanmasını istiyoruz” dedi.

Vatandaşlarla konuşan kurnaz ekipleri, sorunlarını ilgili yerlere ileteceklerini belirterek yolu trafiğe açtı. Şehremini Enver Aputkan de bölgeye gelerek vatandaşlarla görüştü. Nöbet yapılıncaya büyüklüğünde Serik Belediyesi ekipleri, sulama uzlaştırıcı ile yolu sulamaya başladı. Mahalle sakinleri daha ilk birlikte 3 öğün yolu kapatarak aynı eylemi gerçekleştirmişti.Share: