Ticaret dünyası Koca Seyit’ten uymaz uçuşlar için say başlattı

Şimal Ege’nin dünyaya açılan kapısı olan Kayırıcı Seyit Havalimanı’ndan ancak içi ve güçlükle dışı çap uçuşların başlatılması için tecim dünyası harekete geçti.

Edremit Ticaret Odası Başkanı Ahmet Ağır Sıklet, Ayvalık Ticaret Odası Başkanı Ali Uçar, Bergama Tecim Odası Başkanı Lütfi Kolat, Burhaniye Ticaret Odası Umumi Heyet Üyesi Erman Pazarbaşı, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Haliç Ofis Başkanı Muhammed Vurmaz, TÜRSAB Nahiye Başkanı Fatih Ergün, Balıkesir Kocaseyit Hava Meydanı Düzlük Hizmetleri Müdürü Selçuk Öztürk, Edremit Tecim Odası Danışma Kurulu Üyesi Nevzat Ergün’den oluşan heyet Pegasus Genel Müdürlüğünde Satış ve Network Pazarlama Ekip Direktörü Emre Pekesen, Tarife Müdürü Ede Özkazanç, Koca Müdürü Itır Ardalı ve Meydan İşletme Koordinatörü Haysiyet Bektaş ile İstanbul’da tıpkı araya geldiler.

Ziyarette Pegasus Havayolları ile Kocaseyit Havaalanı- Ankara ortada aracısız uçuşların baştan başlatılması, Kocaseyit Havaalanı’na yurtiçi karşıt uçuşlar ile yurtdışı uçuşlarının eklenmesi, kâin uçuşların arttırılması Şimal Ege’de turizm faaliyetlerinin sene geneline yayılmasına muvasala desteğinin sağlanması hakkında görüşmeler yapıldı. Insan Seyit Havalimanından haftanın belirli günlerinde, Ankara’nın yanında Trabzon, Van, Diyarbakır, Gaziantep, Antalya kadar hatlarda uçuş yapılması kâm ediliyor. – BALIKESİR

Share: