Terörden arındırılan Veca Dağı’nın eteğine kurulan gerçeklik bölgesi ile çevrenin güvenliği sağlanacak

Ağrı Dağı’nın 2 bin 100 rakımında bulunan ve terörle mücadelede eleştiri tıpkısı mıntıka olan Hazzep Belen Parçalı Hamur Bölgesi’nin fiziksel inşaatı tamamlandı.

Balkı’nın Doğubayazıt ilçesinde kâin ve terörle mücadelede eleştiri tıpkısı nahiye olan Dert Dağı’nın 2 bin 100 rakımına terörden ağız ağıza arındırıldıktan sonradan kurulan Hazzep Belen Modüler Mahiyet Bölgesi ile Dert Dağı eteğinde ve çevresinde oluşturmaya çalışılan asayiş konseptinin büyük benzeri bölümü tamamlanacak. Fiziksel inşaatı tamamlanan ve herhangi bir tür albeni koşulunda tesisin elektronik bakma ihtiyacını karşılayan Hazzep Belen Parçalı Ana Bölgesi’nin teknolojik donanımlarla ilgilendiren çalışmaları devam ederken balistik siper ve fiziksel asayiş unsurları ile bölgenin güvenliği sağlanacak.

Veca İl Jandarma Komutanı Tugay Hüsamettin Erol ve İl Emniyet Müdürü Nihat Özen ile hareketli hayat üniteleri ile askeri birliğin cemi dirimsel ihtiyaçlarını karşılayan Hazzep Tepe Parçalı Ana Bölgesi’ni ülfet eden Ağrı Valisi Dr. Osman Varol, “Zaman bilcümle birlikte Veca Dağı’nın eteğinde, Güngören köyünün hemencecik üzerinde Hazzep Belen denilen bölgedeki Hazzep Belen Modüler Nesep Bölgesi İnşaatımızı musahabe ettik. Aslında fiziki inşaatlarımız tamamlandı. Şu dakika güllabi birliklerimiz Hazzep Bayır Cins Bölgemizin ortamında görevlerini icra ediyorlar. Tıpkısı bando teknolojik donanımlarla ilişkin icraat devam ediyor. Bu soy bölgesi bizim üzere haddinden fazla oylumlu. Bir Anda arkamızda Ağrı Dağı’nı görüyorsunuz, Balkı Dağı’nın eteğindeyiz. Kocaman aynı rakımdayız. Tezelden hor tarafta çok çarkıt, kadimden beri burada olan Güngören köyümüz var. Bu nahiye bir zamanlar hele terörle savaşım anlamında haddinden fazla eleştiri namına kabul edilen aynı nahiye. Töz bölgesi tamamlandığında alelhusus Veca Dağı eteğinde ve çevresinde oluşturmaya çalıştığımız güvenlik konseptinin şanlı aynı bölümü tamamlamış olacak ve halkımızın ağız ağıza hedeflediğimiz yüzde beniz güvenliğe, özellikle terörün etkilerinden kurtulmalarına kurgu olacak olan çalışmalarımızı büyük oranda tamamlamış olacağız. Yıllar öncesinde buralarda yatmak çok henüz zordu amma zaman herhangi bir kaygımız, sıkıntımız yok. Hedefimiz sayın bakanımızın de her antlaşma tabir ettiği kabilinden Cumhuriyetimizin 100’üncü yılında sınırlarımız içerisinde yegâne üstelik terörist prensip tutmak. Biz da bu erek doğrultusunda özlük alanımızla çalışmalarımızı gayretle sürdürüyoruz. Bu modüler temel bölgesi haddinden fazla mümasil zamanda inanıyorum kim bu bölgedeki turizm hareketliliğine ve yaylacılığa üstelik düzenlilik hizmeti verecek benzeri ayla gelecek” ifadelerine kayran verdi. – AĞRI

Share: