TED yıpranmamış okulunu İstanbul Üsküdar’da açtı

Türk Terbiye Derneği (TED), yeni okulunu İstanbul Üsküdar’da açtı. TED Umumi Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu, aptal tahtaların değil uslu öğretmenlerin eğitimin geleceğini dönüştüreceğine inandıklarını belirterek, “Biz uğrunda engelleri olan 10 bin evladımızın engellerini kaldırırsak bu güzel vatanın geleceğinin ve 1 milyon gencin hayatının değişeceğine inanıyoruz” dedi.

12 Eylül’dahi 2022-2023 yılı yetişek-öğretim dönemine başlayan TED Üsküdar Koleji’nin açılışı yapıldı. Türk Eğitim derneği bünyesindeki 45 ekol arasına katılan TED Üsküdar Koleji’nin açım törenine, TED Genel Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu ile TED Üsküdar Koleji Müessis Müdürü Nevzat Kulaberoğlu, hareket ve yöntem dünyasının balaban simaları, hoca, öğrenci ve veliler katıldı. Törende öğrencilerin hazırladığı enstrüman dinletisi ve raks gösterisi kayran aldı.

‘BİR ÜLKENİN KAZANMASI FAKAT ÖĞRETMENLERLE OLUR’

Törende konuşan TED Başkanı Pehlivanoğlu, eğitimin dönüşümünde temel unsurun öğretmen olduğu vurgulayarak, şunları söyledi:

“Okullara terbiye seviyelerini arttırmak üzere hem müşavirlik hizmetleri veriyoruz hem de ayrıksı mehabet okullarımıza bindi oluyoruz. İlkokul, ortaokul ve liseden başlayarak Türk Yetişek Derneği ailesine katılan çocuklarımızın önlerindeki maddesel imkansızlıkları bilcümle beraber yıkıyoruz. Bu ülkenin geleceğini, bu evire çevire evlatlarımıza doğrulama ediyoruz. Bir hayalimiz var, 10 bin zinde yanarca diyoruz. Şayet biz önünde engelleri olan 10 bin evladımızın engellerini kaldırırsak bu adamakıllı vatanın geleceğini ve 1 milyon gencin hayatının değişeceğine inanıyoruz. Tığ beyinli tahtaların değil, akıllı öğretmenlerin eğitimi dönüştürebileceğine inanıyoruz. Benzeri ülkenin kazanmasını, aynı vatanın kazanmasını, tıpkı bayrağın kazanmasını istiyorsanız bunun dönüşümü ancak öğretmenler üzerinden peki.”

‘AMACIMIZ İYİ İNSANLAR YETİŞTİRMEK’

Okulun 70 derslik ve bin 820 nefis kontenjanla açıldığını kaydeden TED Üsküdar Koleji Müessis Müdürü Nevzat Kulaberoğlu ise, bu yıl 415 öğrenci ve 65 öğretmenle derslere başladıklarını belirtti. Kulaberoğlu, “Türk Yetişek Derneği benzeri gelecek projesidir. Misyonumuz kaliteli eğitim vermek, yetişek talim alanında başarılarla yoğun okullarımızda ongun insanlar yetiştirmektir. 70 derslikten müteşekkil toplamda bin 820 resmi kontenjanımız içerisinde öğrencilerimizi, öğretmenlerimizi ve tam himmet arkadaşlarımızın gelişigüzel tür fiziksel, sosyal, sportif, sanatsal ve teknolojik ihtiyacını karşılayacak donatılara eş bir kampüsteyiz” dedi.

Türk Yetişek Derneği Bütün Burslu öğrencisi namına TED Karabük Koleji mezunu Dr. Tuğgeneral Alver yaptığı konuşmada TED şişman TED ailesinin hayatındaki değişiminden bahsederek, pandemi döneminde hekimliğe başlayan benzeri TED’li adına o pek dönemde yılmadan yorulmadan insanlarımız için faaliyet azmini ve elde ettiği başarıları TED’in kendisine kazandırdığı değerlere verecekli olduğunu anlatım etti.

– İstanbul

Share: