TED, yeni okulunu İstanbul Üsküdar’da açtı

Türk Eğitim Derneği (TED), yeni okulunu İstanbul Üsküdar’üstelik açtı.

Dernekten yapılan açıklamaya göre, TED bünyesindeki 45 ekol arasına katılan TED Üsküdar Koleji’nin küşat törenine, tören düzeni, hisse senedi ve yöntem dünyasının makro isimleri ile öğretmen, öğrenci ve veliler katıldı. Törende, öğrencilerin hazırladığı saz dinletisi ve dans gösterisi düz aldı.

Açıklamada törendeki konuşmasına meydan sunulan TED Umumi Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu, eğitimin dönüşümünde temel unsurun hoca olduğunu vurgulayarak, şöyle konuştu:

“Okullara eğitim bilimi seviyelerini arttırmak amacıyla hem müşavirlik hizmetleri veriyoruz hem da eksantrik fehamet okullarımıza bindi oluyoruz. İlkokul, ortaokul ve liseden başlayarak Türk Yetişek Derneği ailesine katılan çocuklarımızın önlerindeki maddi imkansızlıkları bilcümle bu arada yıkıyoruz. Bu ülkenin geleceğini, bu adamakıllı evlatlarımıza teslim ediyoruz. Aynı hayalimiz var; ’10 bin taze meşale’ diyoruz. Şayet biz önünde engelleri olan 10 bin evladımızın engellerini kaldırırsak bu domuzuna vatanın geleceğini ve 1 milyon gencin hayatının değişeceğine inanıyoruz. Tığ akil tahtaların değil, uslu öğretmenlerin eğitimi dönüştürebileceğine inanıyoruz. Tıpkı ülkenin kazanmasını, bire bir vatanın kazanmasını, benzeri bayrağın kazanmasını istiyorsanız bunun dönüşümü fakat öğretmenler üzerinden evet.”

“Amacımız ferah insanlar pekiştirmek”

TED Üsküdar Koleji Kurucu Müdürü Nevzat Kulaberoğlu üstelik okulun 70 derslik ve 1.820 şahsiyet kontenjanla açıldığını ve bu sene 415 mektepli ve 65 öğretmenle derslere başladıklarını belirterek, şunları kaydetti:

“Türk Terbiye Derneği tıpkısı ati projesidir. Misyonumuz nitelikli terbiye yüklemek, terbiye tedrisat alanında başarılarla kırcı okullarımızda bereketli insanlar yetiştirmektir. 70 derslikten müteşekkil toplamda 1.820 resmi kontenjanımız içerisinde öğrencilerimizi, öğretmenlerimizi ve tüm say arkadaşlarımızın her çeşit fiziksel, sosyal, sportif, sanatsal ve teknolojik ihtiyacını karşılayacak donatılara erbap ayrımsız kampüsteyiz.”

Küşat töreninde Türk Eğitim Derneği tamam burslu öğrencisi kendisine TED Karabük Koleji mezunu olan Dr. Liva Alver ise büyük TED ailesinin hayatının değişimindeki adına değinirken, pandemi döneminde hekimliğe başlayan bire bir TED’li namına o zorlu dönemde yılmadan yorulmadan insanlar amacıyla mücahede azmini ve elde ettiği başarıları TED’in kendisine kazandırdığı değerlere medyun olduğunu belirtti.

Share: