TDP Umumi Başkanı Sarıgül, Ordu’da matbuat toplantısında konuştu Açıklaması

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, “Çöküntü üzerinden politika yapılmasını makul bulmam. Önceki yaralarımızı saralım. Sonra tedbirler neyse onu söyleyelim.” dedi.

Sarıgül, partisinin Kalabalık yer başkanlığında düzenlediği matbuat toplantısında, 6 Şubat’ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremlerde hayatını kaybedenlere Tanrı’tan yağmur, yaralılara ise felah diledi.

Depremin üzerinden 24 bölüm geçtiğini ifade fail Sarıgül, depremin acısının herhangi bir dolaşma binlerce yurttaşın yüreğinde olduğunu, kendisinin da bölgeye her an incelemelerde bulunduğunu aktardı.

Sarıgül, bu depremde milletin sağduyulu şefkatini gördüğünü kaydederek, “Cenabıhak’ım inşallah bu milletimizden bizleri idraksiz bırakmasın. Allah inşallah devletimize üstelik bozulma vermesin. Teavün ve kaynaşmanın ne eylemek olduğunu buralarda gördük.” diye niteleyerek konuştu.

Doğal afetler ve sarsıntı bakanlığının kesinkes kurulması gerektiğini belirten Sarıgül, “Parlamentoda grubu bulunan hep partilere çağrımız, tıpkı araya gelmeleri. AK Tümen Grup Başkanvekillerini müzakere edin. Bu bakanlığı banko kurmamız geçişsiz.” ifadelerini kullandı.

Sarıgül, hareket bölgesindeki ziyaretinde Kızılay’ın, AFAD’ın çalışmalarını gördüğünü anlatarak, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Buradaki yöneticilerimiz kusurlu yapabilir. Ama Kızılay ve AFAD devletimizin yeryüzü koca kurumudur. Bu kurumların yıpratılmasını üstelik banko akıllıcasına bulmayız. Gayrı sivil sosyete kuruluşları da canla başla çalışıyorlar. Deprem esnasında o, bu ayrımı yapmadan sivil topluluk kuruluşları ile devletimizin kuruluşlarının umum ele, omuz omuza, bile olmasını haddinden fazla istek ederim. Göçük üzerinden yöntem yapılmasını doğru bulmam. Önceki yaralarımızı saralım. Sonradan tedbirler neyse onu söyleyelim. Türkiye Değiş Partisi, kötüleyen, karalayan tıpkısı parti değildir. Bizim partimiz dağıtan değil, toparlayan tıpkısı partidir.”

EYT’nin Meclis’ten geçmesine de değinen Sarıgül, milyonları sevindiren bu konuda mücahede veren herkese teşekkür etti.

Share: