TDP Genel Başkanı Sarıgül: “Parlamentoda kim tekmil politik partileri, mültecilerin AB’ye unsur ülkelere karşılık dağıtılması üzere iktidara destek vermeye çağırma…

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Umumi Başkanı Mustafa Sarıgül, Yenikapı etkinlik alanında planlı Giresun Tanıtım Günleri’hangi katıldı. Gündeme dayalı açıklamalarda mevcut Umumi Komutan Sarıgül, “Hükümetin elini pekiştirmek üzere parlamentoda kim kamu politik partileri mültecilerin Avrupa Birliği üye ülkelere karşılık kendisine dağıtılması amacıyla iktidara destek vermeye çağırma ediyorum” dedi.

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Umumi Başkanı Mustafa Sarıgül Yenikapı aktiflik alanında düzenlenen Giresun Lansman Günleri’ni görüşme etti. Öğür üyeleriyle gelişigüzel alana kurulan stantları gezen Sarıgül, vatandaşlarla ahbapça edip foto çektirdi. Stantları gezen Sarıgül, elan sonra gündeme dayalı açıklamalarda bulundu. TDP Genel Başkanı Sarıgül, hükümetin elini yükseltmek için parlamentoda kim cemi politik partileri mültecilerin Avrupa Birliği uzuv ülkelere değer yerine dağıtılması üzere iktidara bindi vermeye nida etti. Kemal Kılıçdaroğlu’nun Osman Kavala ve Selahattin Demirtaş ile ilişkin konuşması üzerine görüşlerini bildiren Sarıgül, Asıl ihtilaf partisinin yaptığı değerlendirmelere ürkmek tatmak gerektiğini ve Türkiye’nin hususiyet devleti olduğunu hukukun üstünde tek kimsenin olamayacağını dile getirdi.

“Ben el günlerine çok ehemmiyet veriyorum”

Giresun’un Türkiye’nin yer domuzuna illerinden olduğu belirten TDP Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, “Giresun günleri kebir, bilcümle Türkiye’de kim illerin günleri Yenikapı’dahi yapılıyor. Ego memleket günlerine çok ehemmiyet veriyorum. Tıpkı ilin sanatı, kültürü, natürel güzellikleri, gastronomide ki ağırlıkları sonunda bilcümle ulusumuzla buluşuyor. Türkiye’mizin seçme yanı behişt ama Giresun’umuzun doğasıyla, deniziyle, örfüyle Türkiye’mizin genişlik pir köşelerinden birisi, Giresun’u acun halkoyu ile tanıtmak lazım. Giresun çabucak yaylaları ile değil, kışın o yaylaların çok henüz gani olması lazım. Turizm merkezi olması lazım, oylumlu bire bir noktada olması lazım. Giresun’un ışığını daha birlikte yakmaya geldim” dedi.

“Esas uymazlık partisinin yaptığı değerlendirmelere içtinap etmek istihbar etmek lazım”

Kemal Kılıçdaroğlu’nun Osman Kavala ve Selahattin Demirtaş ile ilişik konuşması için görüşlerini bildiren Sarıgül, “Bu değerlendirmeler bağımlı ki son evre önemlidir. Asıl ihtilaf partisinin yaptığı değerlendirmelere çekinmek hissetmek geçişsiz. Öz görüşleridir ama Türkiye hukuk devletidir, hukukun üzerinde on paralık kimesne olamaz. Herkesin hukuka ve adalete güvenmesi geçişsiz. Türkiye Cumhuriyeti yasaları neyin ne şekilde yapılacağını bildirme gani şekilde tanımlamıştır, amma adaletin gecikmemesi lazımdır. Geciken adalette, adalet değildir. Tıpkı zaman geçmiş davaların sonuçlanıp, kamuoyunun aydınlatılması geçişsiz” ifadelerini kullandı.

“Sıra ve rüzgar enerjisi geçersek biz bu sorunu çözeriz”

Enerji sorununa yenilenebilir kaynakları öneren TDP Genel Başkanı Sarıgül, “Bu sorunu çözmenin asıl yolu şu; Türkiye’miz Allah’ımız bize anca aynı coğrafya addetmiş kim benzeri günde 4 sunum mevsim yaşıyoruz. 365 günün 300 haset gün alabilen bölgelerimiz var. Rüzgarlı bölgelerimiz var. İnanın ki çağ ve rüzgar enerjisi geçersek tığ bu sorunu çözeriz dışardan faaliyet ithal etmeyiz, dışarıya neşelilik satarız. Zaman enerjisini sen yaparsın, ego yaparım değil. Düzenlemek isteyen parçalanmamış vatandaşlara lisans çevirmek geçişsiz. Bizim buradaki çözümümüz rüzgar ve gündüz enerjisi, tığ TDP kendisine çamurlamak ve yazmak için dolaşmıyoruz. Umar uydurmak amacıyla dolaşıyoruz” dedi.

“Parlamentoda ki tamlık politik partileri, mültecilerin AB’ye organ ülkelere karşılık dağıtılması üzere iktidara bindi vermeye nida ediyorum”

6,5 milyon mülteciyi Avrupa Birliği’ne unsur ülkelere fiyat kendisine alınması gerektiğini belirten Sarıgül, “Önümüzde çok büyük tıpkı vesile var. Finlandiya’nın NATO’ya bürümek istemesi, TBMM parlamentosunda görüşülecek, şu anda parlamentoda grubu olan yekpare partililere çağrıda bulunuyorum. Derhal iktidara destek verin ve deyin ki Finlandiya’nın NATO’ya girmesine icazet vermemizi istiyorsanız 6,5 milyon mülteciyi Avrupa Birliği’ne örgen ülkelere eşit namına alın. Almıyorsanız, tığ sizin NATO’ya girmenize müsaade vermiyoruz. Hükümetin elini perçinlemek için parlamentoda kim bütün politik partileri mülteciler üzerine, mültecilerin Avrupa Birliği üye ülkelere karşılık olarak dağıtılması için iktidara bindi vermeye çağırma ediyorum” şeklinde konuştu. – İSTANBUL

Share: