TCMB bu yılın bildirme çok değerli alımı gerçekleştiren model bankası oldu

Acun Değerli Konseyi, Türkiye Cumhuriyet Dalan Bankası’nın (TCMB), bu sene genişlik çok zer alımı gerçekleştiren model bankası olduğunu duyurdu.

Dünya Zer Konseyi açıklamasına göre, eşkal bankalarının net kızıl alımları ağustos ayında geriledi.

Bankaların altınla alakadar aktivitelerinde tenakus görülürken, sadece beş on banka maaş olarak altın rezervlerine katkıda bulundu.

Sadece üç merkez bankası altın rezervlerini 1 ton yahut 1 tondan çok artırdı. Buna göre, TCMB, bu yıl arz aşkın değerli alımı gerçekleştiren forma bankası oldu.

TCMB ağustos ayında zer rezervlerine 9 titrem henüz ekledi. Sene esasen bu yana gerçekleştirdiği zer alımları 84 tona yükselen TCMB’nin toplanmış rezervleri 478 tonla 2020’nin ikinci çeyreğinden bu yana yer faziletkâr seviyeye bundan sonra.

Özbekistan da ağustos ayında rezervlerine 9 ton değerli ekledi. Ülkenin yıl başından bu yana gerçekleştirdiği kızıl alımı ise 19 titrem oldu. Özbekistan’ın mecmu zer rezervi sonunda 381 tona ulaştı.

Katar Merkez Bankası’nın yayınladığı öncü veriler de bankanın ağustos ayında rezervlerini artıracağını ortaya koyuyor. Bankanın zer rezervi, temmuz ayında yıl başına göre yüzdelik 27 yani 16 titrem artarak 72 tona ulaştı.Share: