Taşınmazlar vergisi için sonuç zaman: Ödemelerde eskimemiş dönem!

Yapı, yer ve arsalar sahipleri eliyle rastgele sene iki taksit taksit ödenen taşınmazlar vergisinde son ahit geldi. 2022 yılı taşınmazlar ve kasaba temizlik vergisinin önceki taksit ödemesinin 31 Mayıs tarihine kadar yapılabilecek. Emlak vergisi ödemeleri belediyelerin vezneci hesap numaralarına EFT yahut devretme vasıtasıyla üstelik ödenebiliyor. Antrparantez e Kerem ve belediyelerin genel ağ siteleri üzerinden rüşvet ifa ve takanak sorgusu da yapılabiliyor.

Taşınmazlar vergisi ödemekle görevli mükelleflerin, 2022 yılı ikinci taksiti üzere akıbet ifa tarihi 31 Mayıs tarihinde doluyor. Taşınmazlar vergisinde vatandaşların getiri yüküyle karşılaşmaması için vergilerini belirtilen tarihi kaçırmadan ödemeleri gerekiyor.

YURT VERGİSİ SON IFA TARİHİ HANGI AHIT?

Emlak ve Belde Arılık Vergisi ödemeleri için ödemelerde son zaman güneş 31 Mayıs.

EMLAK VERGİSİ NASIL ÖDENİR?

Yurt vergilerinin ilgili belediyeye şahsen gidilerek ödeniyor. Gayrimenkul Vergileri Belediyelerin banka adisyon numaralarına EFT yahut havale yoluyla birlikte ödenebiliyor. Kâh belediyelerin internet siteleri üzerinden vergi ifa ve takanak sorgusu dahi yapılabiliyor.

Emlak vergisini online olarak şu şekillerde ödeyebilirsiniz…

1- Gayrimenkulün tutkun olduğu belediyenin Banka adına devretme evet üstelik EFT yapabilirsiniz.

2- Dirimsel İdaresi Başkanlığı web sitesinden de emlak vergisi ifa işlemleri yapabileceğiniz alanlar arasında meydan alıyor.

3- E-Izzet platformu üzerinden mütenevvi vergi borçlarınızı de ödeyebilirsiniz.
Platformdaki “İnternet Vergi Dairesi” sekmesinden gayrimenkul verginizi birlikte görüntüleyebilirsiniz.

TAŞINMAZLAR VERGİSİ NASIL SORGULANIR?

Gayrimenkul vergisi, e-Çap sistemi üzerinden ve Gelir İdaresi Başkanlığı’nın hizmet verdiği İnternet Kazanç Dairesi’nden emlak vergisi sorgulayabilirler. https://www.turkiye.gov.tr/gib-alacak-borcu-sorgu web sitesi üzerinden emlak verginizi sorgulayabilir varsa emlak vergisi borcunuzu ödeyebilirsiniz. Ayrıca bankaların cep şubesi uygulamalarından da gayrimenkul vergisi ödemesi yapılabilmektedir.

Çin’de emlak satışları 16 yılın dibinde

 

Toptan çaptaki gayrimenkul balonu elbette sönecek?

 

Çin emlak vergisini erteleyebilir

 

Share: