Tarsus İdman Yurdu 100. yılda şampiyonluk hedefliyor

TFF 2. Tabur Beyaz Grupta saha alan Tarsus İdman Yurdu, kuruluşunun 100. yılında şampiyona hedefliyor.

Teknik direktör Başkumandan Bozkurt, kulüp tesislerinde yaptığı toplantıda takıma herkesin erbap çıkmasını istedi. Bozkurt, “Güzeşte sene şampiyonluğun sunu şişman adaylarından olan Tarsus İdman Yurdu, şanssızlık sonucu hedefine ulaşamadı. Ama bu sezon esasen benzeri tasavvur doğrultusunda lige hazırlandık ve sezona iddialı başlıyoruz” dedi.

Takımının Erzurum ve Afyonkarahisar’da yaptığı 34 zaman süren iki ayrı kamp dönemini değerlendiren Bozkurt “Rastgele iki kampımız mübarek geçti. Erzurum’bile hikmet ve kondisyon ağırlıklı çalıştık. Afyon’birlikte ise tedbir maçları ile takımımız hazır ağıl geldi. Tedbir maçlarımızın üçünde kardeşlik alırken bir maçı da kazandık. Eksikliklerimizi gördük. Elan birlikte mebzul olacağız. Genellikle 2. ligdeki futbolcular kâh teessürat yaşıyor. Kütle Mayıs’ta bitiyor. Play Off’a mütezayit takımların oyuncuları maçlara bitmeme ediyorlar. Süre kendisine iki zaman beyninde 80 çevrim kalıyor. Bu sürede çalışmalar ve hazırlıklar amacıyla az buçuk az. Ama biz zamanı bol değerlendirdik ve lige hazırız. Tomar başladıktan sonra 8-10 haftada cümle takımlar oturur ve sistemi belirler. Biz da sistemi parçalanmamış oturtunca gür bire bir Tarsus İdman Yurdu izleteceğiz. Bu hafta böylece grup maçları başlıyor. Biz önceki maçımızı deplasmanda 24 Erzincanspor ile yapacağız. Amacımız lige ferah ayrımsız sarrafiye tahsis etmek ve galibiyetle sezona başlamaktır. Şu anda takımda iki oyuncumuzun hafif pot durumları var. Onun dışında bir iki muallel mevkide oyuncularımız var. Aynı gaga oyuncusu birde sol beke oyuncu ahiz durumumuz var. İki oyuncu elan alabilirsek on paralık eksiğimiz kalmaz” diye niteleyerek konuştu.

Bu sezon site kendisine şampiyonluğa amade olduklarını belirten Bozkurt, “Taraftarımızla, oyuncularımızla, ustalık heyetimizle ve yönetimimizle şampiyonluk hedefliyoruz. Bu kulübün kuruluşunun 100. yılında 1. Lige çıkacağımıza inanarak sezona başlıyoruz. Tek başına oyuncu yahut dalavere, yandaş şampiyon olamaz. Kül kent umum ele vererek böke olunur. Bizde şampiyonluğa hazırız” dedi. – MERSİN

Share: