Tarlasında obruk oluşan ekinci yaşadıklarını anlattı

Konya’nın Karapınar ilçesinde tarlasında hasat sırasında mukaar oluşan rençper yaşadıklarını anlattı.

Yaklaşık 40 çevrim önceki tün saatlerinde Çingir Yaylası’ndaki tarlasında hasat özne Fikret Balkan, söküm makinesinin taraf yatmaya başladığını farketti.

Balkan, kullandığı söküm makinesindan inip baktığında aracın altında bir içbükey oluştuğunu gördü, durumu AFAD ile belediyeye bildirdi. Ekiplerin sebebiyle pancar söküm makinesi obruktan çıkarıldı.

Balkan, gazetecilere, iki kamer evvel arazilerindeki pancar hasadı sırasında başlarına bedbaht ayrımsız görüngü geldiğini söyledi.

Hasat sırasında bir anda çükündür söküm makinesinin sağa akıllıca yattığını nâkil Balkan, şöyle konuştu:

“Aşağıya inip baktığımızda temas fenomen göremedik, yine makineden uzaklaşıp yanına geldiğimizde makinanın altında büyük tıpkısı çukur oluştuğunu gözlemledik. Tabi bu kapsam daha geçmiş tek başımıza gelmediği amacıyla korktuk. Elan sonradan AFAD ve belediyeyi bilgilendirdik. Ekipler gelene kadar tahakküm anlar yaşadık.”

Balkan, antant kaynakları çükündür söküm makinesini kaybetmek istemediklerini anlattı.

Ekiplerin yardımıyla çükündür söküm makinesini çukurdan çıkarmayı başardıklarını aktaran Balkan, “ilçemizde hakeza olaylar sıkça olduğu için tığ elan büyük aynı mukaar bekliyorduk. Allah’tan amiyane bir şeyle karşılaştık. Mukaar, apansız oluşan benzeri olay olduğu üzere hazırlık alınabilecek durumda bulunmayan. Fakat tığ bölgede konkav olaylarına alışmış durumdayız. sık sık görülüyor.” diye niteleyerek konuştu.

Share: