Tarkan’dan depremle ait sitem komple paylaşım: Yardıma koşanlar ateşe veriliyor

Türkiye, 6 Küçük Ay sabahı saat 04.17’üstelik Kahramanmaraş Pazarcık’tan mevrut 7.7 büyüklüğündeki depremin acısıyla sarsıldı. Bu acıdan 9 saat sonraları ise saat: 13.24’te Elbistan’da yaşanan 7.6’lık depremle ikinci nöbet yüreklere dağ düştü.

Ülke olarak depremin yaralarını sarmaya çalıştığımız şimdilerde ünlü şarkıcı Tarkan’dan özen çeken bire bir paylaşım geldi. Paylaşımında olan biteni şişman ayrımsız tartı ile strateji ettiğini tabir eden Tarkan, “Milletimiz bunu adalet etmiyor” dedi.

Tarkan paylaşımında şu satırlara düzlük verdi;

“Biliyorum çokça kere şeş çizildi ama ben da söylemeden edemeyeceğim. Zelzele ülkesi olan memleketimizde mezun merciler, malumat insanlarının uyarılarına kulak verseydi ve lüzumlu önlemler önceleri alınsaydı depremin verdiği tahribat bu boyutta yaşanmayacaktı. İhmalkarlığın bedelini bu kavim gene canıyla ödedi.

“YARDIMA KOŞANLAR ATEŞE VERİLİYOR”

Milletçe içimiz yanarken, bütün yegâne canevi olmuşken, taharri istirdat ekipleri, sivil cemiyet kuruluşları ve yurttaş günlerdir canla başla umutların sönmemesi amacıyla mücadele ederken, yetkililerden kimse gönülden benzeri üzüntüyle elini kalbine, vicdanına koyup kabul etmiyor bu sonucun hatalarını, ihmalkarlığını. Tersine binlerce insanın ölümünden mesul olanlar değil yardıma koşanlar ateşe veriliyor. İnanılır kabilinden değil… Çok efsus… Milletimiz bunu hak etmiyor.”

İşte o paylaşım;

Share: