Tapu ve KDV masrafı olmadan 40 ilde 499 arsa online adına berrak artırmayla satışa çıkarılacak

Yer, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı vasıtasıyla 40 ilde 499 yer online namına ve artırma ile satışa sunulacak. Bakanlık, bu şekilde vatandaşa hem yatırım fırsatı hem birlikte kendi konutunu nesir etme imkanı sunuyor. Ödemede ise yüzde 25 başlarken, almanak yüzdelik 9 ayırt, 24 kamer vade, KDV’den ve tapu harcından affedilmiş olunacak. Kilitsiz Küreksiz artırmalar 21-22 Ilkgüz 2022 saat 10.30’de yapılacak.

TAPU VE KDV MASRAFINDAN MUAF

Arsalar yüzde 25 peşinat ve 24 kamer önel imkanıyla satışa sunulurken, tapu ve KDV masrafından affedilmiş olması üstelik yatırımcıya kolayca sağlıyor. Yatırım amacıyla sunulan arsalar, Adana, Afyonkarahisar, Aksaray, Ankara, Antalya, Vazıh, Balıkesir, Bilecik, Bitlis, Bursa, Çanakkale, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Elazığ, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Karaman, Kayseri, Kırıkkale, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin Ağacı, Muğla, Nevşehir, Osmaniye, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Tekirdağ, Tokat, Çeltek, Van ve Zonguldak illerinde düzlük alıyor. Öte yandan İstanbul’de satışa çıkma bazen arsalar drone ile açıktan görüntülendi.

“VATANDAŞLARIMIZ BU FIRSATI KAÇIRMAMALI”

Konuyla ilgilendiren değerlendirmelerde mevcut benzeri taşınmazlar danışmanı, “Adamakıllı aynı punt vatandaşın bunu değerlendireceğini düşünüyorum. Ayrıntılı zamandır ülkemizde bölük arzında şaibe ve sav vardı. Vatandaşlar bile öz arsalarında inşaat ika fırsatı bulacak. Alelhusus yüzde 25 peşinatla yıllık yüzdelik 9 farkla 24 kamer vadeli şekilde veriyor. Tapu harcı namevcut. KDV’den affedilmiş banko avantajlı gözüküyor. Bütün yatırımcılar bunu izlem edecektir. Özellikle evi sıfır, aile yapacaklar bu fırsatı değerlendirebilirler. Toplam 40 şehirde uygulanıyor. Ankara’bile 400 bin Türk Lirasından başlıyor. Herhangi Bir şehrin rayicine göre rakamlar değişiyor. Hele yıllık artma yüzde 9 bu çokça muhteşem enflasyonun yüzde 80’lerde olduğu tıpkısı zamanda yıllık yüzde 9 artışla yer kabul etmek ve 24 kamer taksit taksit ahzetmek KDV’den ve tapu harcından affedilmiş olması buna çokça çok ilişki olacaktır. Vatandaşlarımız bu fırsatı kaçırmamalı. Bu zamanda bayağı tıpkısı familya yapma veya ev alma şansı. Bizde yatırımcılar olarak değerlendireceğiz” şeklinde konuştu.Share: