Süvari Dayanıklılık Balkan Şampiyonası Kırklareli’nde düzenlenecek

Atlı Dayanıklılık Balkan Şampiyonası 7-9 Teşrinievvel tarihinde Kırklareli’nde düzenlenecek.

Türkiye Binicilik Federasyonu vasıtasıyla Demirköy ilçesine sınırlı İğneada beldesindeki Longoz ormanlarında düzenlenecek olan şampiyonaya Balkan ülkelerinden milli mızıka yarışmacıları katılacak.

TK Cowboy Ranch Umumi Heyet Başkanı Turan Karaman, AA muhabirine, şampiyonanın Türkiye’de düzenlenecek olmasından sonuç basamak mutlu olduklarını söyledi.

Şampiyona hazırlıklarının devam ettiğini anlatım eden Karaman, tamam vatandaşları şampiyonaya davet etti.

Yarışların görülmeye ayar olduğunu vurgulayan Karaman, şöyle konuştu:

“Süvari Dayanıklılık Balkan Şampiyonası’nda konuk milli takımlar ve ekiplerine ülkemizin güzelliklerinin ve değerlerinin dal seviyede tanıtımı için çalışıyoruz. Her yıl değişik ülkelerde savaş eden milli takımımız, bu yıl zat topraklarında farklı Balkan ülkeleri ile 7-9 ekim tarihlerinde şampiyona için uğraş edecekler. Atlar, dünyada eşi ayrımsız olmayan Longoz ormanları, Karadeniz sahili ve Istranca ormanlarını aştıktan sonra TK Cowboy Ranch’te bitecek olan parkurları koşacaklar.

Bulgaristan, Hırvatistan, Yıldız Makedonya, Romanya, Sırbistan, Yunanistan ülkelerinin katılması beklenen şampiyonada 40’a andıran beygir ve biniciyi ağırlamaya hazırlanıyoruz. Türkiye hesabına aile sahipliği yapmanın gururunu yaşarken, dünya binicilik camiasına ülkemizi ve bölgemizi yer bereketli şekilde tanıtmanın hazırlığı ve heyecanı içerisindeyiz.”

Share: