Sol Fırka ve Halkevleri üyelerinden, CHP’li Hopa Belediye Reisi Ekmekçi’ye ‘yeşil alan’ tepkisi

Sol Öğür ve Halkevleri üyelerinden, CHP’li Hopa Belediye Reisi Ekmekçi’ye ‘yeşil alan’ tepkisi

Hopa Belediyesi eliyle ihaleye çıkartılan yeşil kayran amacıyla başkanlık makamını bastılar

ARTVİN – Artvin’in Hopa ilçesinde Sol Tümen ve Halkevleri üyeleri, Hopa Belediyesi aracılığıyla ihaleye çıkartılan yeşil düz amacıyla reislik makamını bastı.

Hopa Şehremaneti Başkanlığı yoluyla kaymakamlık meydanında mevcut 35 metrekarelik yeşil düz ihaleye çıkartılınca, Sol Parti ve Halkevleri üyeleri ihalenin töre bilimi olmadığı gerekçesiyle aksülamel gösterdi.

İddialara göre, yapılan görüşmelere karşın yeşil alan zaman alt kurul kararıyla eksiltme edilince, bir kadro partili ve dernek üyesi geçmiş ilçe meydanında basın açıklaması yaptı, elan sonraları şehremaneti binasına gitti.

Cumhuriyet Altını Umum Partili Şehremini Taner Ekmekçi’yle görüşmek talip kol başkanı, Ekmekçi’yi makamda bulamayınca, beklemeye başladı. Polis eşliğinde makama giren protestocular, buradan tepkilerini duyurdular.

“Sırtımıza basa basa yükseldin”

Halkevleri üyeleri yaptıkları açıklamada, “Sırtımıza basa basa yükseldin. Karşında avanak var zannediyorsun, aptal namevcut karşında. Tığ bu memlekete bedel ödedik, tıpkısı anlaşma kurduk, ‘bu ülkeyi rantçılar yönetemeyecek’ dedik, senle konuşmaya çalıştık. Başkan bu böyle olamaz. ‘Halka haris bu belediyeyi’, ‘birlikte yönetelim, komisyonlar kuralım’ dedik, hiçbirine yüz çevirmedin, yetmedi tuttun bizi Hopalılarla karşı karşıya getiriyorsun” diye tepkilerini dile getirdiler.

Share: