Sokak ortasında bıçaklı sopalı yaralama, o anlar kamerada

Sokak ortasında bıçaklı sopalı yaralama, o anlar kamerada

KONYA – Konya’bile bıçakla sopalı saldırıya uğrayan 2 genç yaralandı. Yaşananlar ise asayiş kamerası marifetiyle saniye saniye görüntülendi.

Görüngü, saat 21.30 sıralarında form Selçuklu ilçesi Şeker Hastalığı Mahallesi İbni Abidin Sokak üstünde meydana geldi. İddiaya bakarak, çıkmaz üstünde arkadaşları ile yürüyen M.K. ve A.D. tanımadıkları kişilerin bıçaklı ve sopalı saldırısına uğradı. Sâdır arbedede M.K. ve A.D. yaralandı. Elan kimlikleri belirlenemeyen saldırganlar fenomen yerinden kaçarak uzaklaştı. Çevredeki vatandaşların ihbarı üzerine olay adına afiyet ve polis güçleri ekipleri irsal edildi. Esenlik ekipleri eliyle M.K.’nin sırtından A.D.’nin ise bacağından yaralandığı belirlenirken, yaralılar fenomen yerinde yapılan önceki müdahalenin peşi sıra ambulansla hastaneye kaldırılarak otama altına makbuz. Yaralılardan M.K.’nin durumunun alçak olduğu öğrenildi.

Öte yandan, İl Itimat Müdürlüğüne mecbur ekipler görüngü yerinde incelemelerde bulunurken, kaçan şüphelileri fark etmek amacıyla iş başlattı. Fenomen anı ise saniye saniye düzenlilik kameralarına yansıdı. Görüntülerde, M.K. ve A.D. arkadaşları ile sokak üzerinde yürüdüğü tam elinde payanda ve bıçakla kendilerine saldıran grubun geldiği, çıkan arbedede M.K. ve A.D’yi yaraladıkları görülüyor.

“Beş Altı koca bize saldırdı”

Olay anında yaralanan M.K. ve A.D.’nin arkadaşı Mehmet Ede, “Alışılagelen namına geliyorduk birkaç özlük bize saldırdı. Aramızda tek şey birlikte olmadı. Gelirken çabucak patırtı çıktı. Buralardan beş altı sevimli koştu. Sonra bıçakla yaralama oldu iki arkadaşımıza. Bana birlikte saldırdılar ondan sonraları dahi kaçtılar” dedi.

Kavgayı ayırmaya çalışan Muhammed Sancar ise, “Birinin elinde payanda vardı, birinin elinde dahi bıçak vardı. Hangi oldu falan derken doğrudan çocuklardan birini yere yatırdılar biri çocuğu kovalarken ben birini düşürdüm. Tekrar bıçağı eline aldı, çocuklara esasen saldırıp kaçtılar” diye niteleyerek konuştu.

Share: