Serencam dakika haberi: Icra Vekili Soylu: Dilşah Ercan teröristtir ve bu eylemle ilişkilidir

Vekil Aristokrat: Dilşah Ercan teröristtir ve bu eylemle ilişkilidir

İÇİŞLER Bakanı Süleyman Aristokrat, yıldırıcı Dilşah Ercan ile ilişkin, “Bu güç ‘Tutuklu Gazeteciler Raporu’nda vardır. Bu gönül özlük itirafıyla beraber terör örgütüne mensup olduğunu ortaya koymuş mudur, koymuştur. Dilşah Ercan teröristtir ve bu eylemle ilişkilidir. Ayrımsız zamanda Dilşah Ercan yıldırıcı olduğunu kendisi ifade etmiştir” dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat, Sazak Mezitli’dahi yaşanan yıldırı saldırısına ilişkin bakanlıkta izah yaptı. CHP Umumi Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu’nun kendisinin CHP’den ve Türk milletinden defo dilemesini istediğini belirten Bakan Soylu, “Burada huzurlarınızda terennüm etmek istiyorum. Kusur dilemesi müstelzim ayrımsız can varsa Kılıçdaroğlu’nun kendisidir. Hem milletimizden defo dilemelidir, hem şehitlerimizin ruhunu muazzep ettiği amacıyla onların manevi şahsiyetlerinden bozukluk dilemelidir hem gazetecilik kimliği ile yıldırıcı kimliğini bir araya getirdiği amacıyla ve teröristleri ibra etmek istediği için özür dilemelidir” ifadelerini kullandı.

‘KENDİLERİ İÇİN NAZIK BİR FELAKETİN KAPILARINI ARALAMAKTADIR’Saldırı sonrası tutumu dolayısıyla Kılıçdaroğlu’nu eleştiren Nazır Aristokrat, “Güya PKK, polisevimize katliama dönüşecek hücum gerçekleştirmemiş, neymiş şehidimiz ham, sözde teferruatlı zamandır ilk defa hakeza ayrımsız eylemle karşılaşmamışız kadar benzeri utanmazlıkla ve benzeri yüzsüzlükle Kemal Kılıçdaroğlu, hem bundan 9-10 sene geçmiş ayrımsız yüz kiri olan ‘Tutuklu Gazeteciler Raporu’nu ibra etmek, hem PKK yıldırı örgütüne sığınarak attığı bu adımlarla kazara, körlemeden hem kendisi hem partisi hem üstelik raporu hazırlayanları ihbar ederek esasta nazik tıpkı felaketin kendileri için kapılarını aralamaktadır” dedi.Terörist Dilşah Ercan’ın PKK yanlısı medya organına verdiği ifadelere değinen Aristokrat, “Teröristin ortaya koyduğu ifadeyi temel alırsak diyor ki; ‘Ben yaşıyorum, ego ölmedim, görevimin başındayım. Aynı zamanda örgütteki bu eylemleri kutluyorum’ diyor. ‘Fedai eylemlerine devam edeceğiz’ diyor. Oradan, altını çizerek söylüyorum, ‘Aslında ego gazetecilik yapıyordum’ diyor. ‘Faşizan tıpkı hükümet sebebiyle dağa çıktım, terör örgütüne katıldım’ diyor. Bunu mutlukla beraber Temel Muahalefet lideri Kılıçdaroğlu, ‘bak ego sevap çıktım’ diye anlatım etmektedir. Evet bu görüntü neyi ifade ediyor? Yer büyük doküman itiraftır. İtirafında dahi diyor ki, ‘ego teröristim.’ Burada üstelik Dilşah Ercan terörist kendisine bulunmaktadır” açıklamasında bulundu.’BU EYLEMLE İLİŞKİLİDİR’

Asıl meselenin Dilşah Ercan’ın ‘Tutuklu Gazeteciler Raporun’nda olması olduğunu söyleyen Aristokrat, “Bu emanet ‘Tutuklu Gazeteciler Raporu’nda vardır. Bu sevimli zat itirafıyla bu arada yıldırı örgütüne mensup olduğunu ortaya koymuş mudur, koymuştur. Demincek Kılıçdaroğlu’nun ve CHP’deki avenelerinin yapmaları gereken ayrımsız husus var. Yapmaları müstelzim milletin karşısına çıkıp özür dilemektir. Onlardan benzeri özür bekliyoruz. Başsavcılık soruşturmayı sürdürüyor. Arz nihayetinde bütün bulgular ortaya çıkacaktır; amma ilk ortaya sâdır bulgu bellidir. Dilşah Ercan teröristtir ve bu eylemle ilişkilidir. Benzeri zamanda Dilşah Ercan yıldırıcı olduğunu kendisi tabir etmiştir” dedi.

Fon dökümü:

– Icra Vekili Soylu’nun açıklaması

– Umumi ve detay

Haber-Müşteri:  Oğuzhan SARI- Mehmet Serkan ŞAFAK/ANKARA,

Share: