SELIM Parti’li Subaşı: “Beşinci kolcular zelzele sonrası devleti güçsüz izah etmek amacıyla çalıştı”

DOĞRU Öğür Balıkesir Mebus Yavuz Subaşı, “beşinci kolcuların zelzele sonrası devleti süreduran ve şaşkın izah etmek; moral ve motivasyonu nakzetmek üzere çalıştıklarını” söyledi.

Subaşı, Meclis’te düzenlediği matbuat toplantısında, 6 Şubat’ta meydana mevrut, 11 ili etkileyen depremi “banal afet” yerine tanımladı.

Acı hareket gerçeğini tüm ülkenin yaşadığını tamlayan Subaşı, “Sarsıntı bölgesinde ayrımsız birey pekâlâ iyi adına çıkarılır diye çalışmalar yapılırken, göz yaşartıcı benzeri performansla çalışmalar yapılırken, gâh kişilerin ve kurumların şüphesiz alçakça, lacerem haincesine takanak mekanizmasının dişlilerini çalıştırdıklarına birlikte maalesef tanık oldum.” diye konuştu.

Depremle gelişigüzel beşinci branş çalışmalarının yegâne tıpkı yerden buyuru almış üzere başladığını anlatım fail Subaşı, “Beşinci kolcuların hareket sonrası devleti etkisiz ve apışık belirtmek; moral ve motivasyonu duman etmek üzere iletişim kanallarını kullanarak nasıl çalıştıklarına şahit olduk.” dedi.

Depremde kontrol istirdat ve enkaz çalışmaları devam ederken, ortalığı kasıp kavuran yalanların, hile haberlerin, gidi ve acımasız kişilerce mesafe vermeden yapıldığını dile getiren Subaşı, Türkiye’nin en kısık ve büyük sorunlarından biri olan kentsel dönüşüme yeryüzü çokça karşı çıkanların CHP, HDP ve İYİ Parti olduğunu savundu.

Share: