SELIM Fırka Umumi Başkanvekili Binali Saika, Konya’da anaokulu açılışında konuştu Açıklaması

AK Tümen Genel Başkanvekili Binali Sebep, “Bazıları toplanıyor, dağılıyor, masalar kuruluyor ve masalar dağılıyor amma tığ değme periyot kullanılmamış benzeri projeyi, hizmeti milletimizle paylaşmanın gururunu yaşıyoruz.” dedi.

Yıldırım, Konya’birlikte tarz Selçuklu ilçesindeki Hatice-Ercüment Köylübay Kızılay Anaokulu’nun küşat töreninde, insana yapılan yatırımın ebedi olduğunu söyledi.

İnsanı yaşatmanın ve yüceltmenin eğitimle başarılacağını anlatan Yıldırım, çocukların hayata henüz mebzul şartlarda hazırlanması için Türk Kızılay ile 81 ile 81 anaokulu projesinin başlatıldığını anımsattı. Sebep, projenin esenlik hareketi olduğunu belirterek “Burada ağız ağıza bağışçıların, hayırseverlerin katkıları var. Devletin, Türk Kızılay’ın ve yerli yönetimlerin koordinasyonu var. Esasında 81 ile 81 meslek projesi tek başına ihtiyacımızı karşılayacak değil. Bunu biliyoruz ama fethetmek istediğimiz şey, farkındalığı yükseltmek. Hem Türk Kızılay’ın sıkıntılı zarfında, yurt dışında milyonlara pekâlâ ulaşıyorsa, insana nasıl dokunuyorsa geleceğimizin güvencesi evlatlarımıza üstelik bire bir ihtimamı gösterdiği arasında. İşte bu anlayışla, bugün 56’ncısının açılışını Konya’üstelik gerçekleştiriyoruz.” diye niteleyerek konuştu.

Projenin 81 ilde tamamlanacağı bilgisini veren Saika, Milli Eğitim Bilimi Bakanlığının anaokullarının sayısını ilave politikasına bir nebze olsun yardım sağlamaktan şişman bir bahtiyarlık duyduklarının vurguladı.

“Yolları böldük, hayatları birleştirdik”

Sebep, Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde 20 yılda haddinden fazla iri işlemler gerçekleştirildiğini belirterek şöyle konuştu:

“Yolları böldük, hayatları birleştirdik. Yolları böldük, gönülleri birleştirdik. Yolları böldük, Türkiye’nin doğusuyla batısıyla, güneyiyle, kuzeyiyle her tarafı birbirine yaklaştırdık. ‘Yol ve su medeniyettir.’ dedik. Bu aşkla çalıştık. Balaban projeler gerçekleştirdik. Çanakkale Köprüsü, Ağır Melik Dosdoğru Köprüsü, Marmaray, Avrasya Tüneli, Osman Gazi Köprüsü… Eğiste Viyadüğü geçenlerde bitiyor. Mesai düzentileme bitmez. Bunlar elbette ülkemizin kurum projeleridir ama inanın ki beni şu anaokulu açılışı o projelerin açılışından henüz aşkın heyecanlandırıyor. Zira burada geleceğe ve insana envestisman var. İnsana yapılan yatırım, nesilden nesle sürgit devam edecek tıpkı envestisman.”

“İstihdamı ve ihracatını arttıran ülkelerin başında geliyoruz”

İlim ve kavrama yuvası anaokulun, geleceğin teminatı evlatların yetişeceği güzel mekanlardan biri olduğuna belen fail Saika, şunları söyledi:

“Bazıları toplanıyor, dağılıyor, masalar kuruluyor ve masalar dağılıyor ama biz gelişigüzel dönem yıpranmamış tıpkı projeyi, hizmeti milletimizle paylaşmanın gururunu yaşıyoruz. Bu hafta okullarımız açıldı. Derhâl ardı sıra Reisicumhur’mız, 105 mikro binasının şişko açılışını yaptı. Bununla birlikte yetinmedi, tarihin arz şümullü şişman basamak projesinin duyurusunu gerçekleştirdi. 500 bin konut, 5 sene içerisinde tamamlanacak ve ihtiyaç sahiplerinin ev ihtiyacı karşılanmış olacak. Haddinden Fazla büyük tıpkısı proje. Hoppadak bölük yapma projesi değil, aynı zamanda 2,5 trilyon liralık bir iktisadi hareketliliği sağlayacak ve 250’den fark fazla sektörlere, iş kollarına elektrik getirecek bir proje. Sonuç iki yılda acun hastalıklarla, iç karışıklıklarla, savaşlarla boğuşup dururken Türkiye, 750 bin vatandaşımıza aksiyon, SERPMEK sağladı. İstihdamı ve ihracatı, pandemi döneminde arttıran eşsiz ülkelerin başında geliyoruz.”

“İkinci asır Türklerin yüzyılı olacak”

Yıldırım, Türkiye’nin takkadak zat vatandaşı ve geleceği için değil gerekseme sahibi ülkelerin de yardımına koştuğunu anlatarak şunları kaydetti:

“İkinci yüzyıla başlıyoruz. 2023, ikinci yüzyılımız ve bu yıldan itibaren ikinci çağ Türklerin yüzyılı olacak. Bunu buradan bilmenizi istiyorum. Bunun hep işaretlerini görüyoruz. İkinci yüzyılda, Türklerin yüzyılında da 2023’te dahi Reisicumhur seçimi var. İkinci yüzyılda liderimizi, Cumhurbaşkanımızı Konya, herhangi bir devir olduğu üzere ve rekor oyla seçmeye amade mı? Tamam, bu karşılık iyice. Konya’nın yüzdelik 75’e vasıl destekleri var. İnşallah henüz fazlasını 2023’te göreceğiz.”

Sebep’ın konuşmasının ardından anaokulunun kurdelesi kesildi.

Açılış törenine; Ilbay Vahdettin Özkan, AK Fırka Genel Başbuğ Yardımcısı Leyla Şahin Idareci, Büyükşehir Şehremini Murat İbrahim Altay, SELIM Tümen Konya milletvekilleri Tahir Akyürek, Saf Altunyaldız, Abdullah Ağralı, Hacı Ahmet Özdemir, Selman Özboyacı, Gülay Samancı, Orhan Fazilet, YANLIŞSIZ Fırka İl Başkanı Hasan Angı, Türk Kızılay Umumi Başkanı Kerem Kınık, rahmetli Hatice ve Ercüment Köylübay’ın ailesi ile öğrenci velileri katıldı.Share: